Başkan Örki emekli öğretmenlerle buluştu

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede yaşayan ve 2021 yılında emekli olan öğretmenlerle bir araya geldi. Buluşmada konuşan Başkan Örki, “Böylesine tecrübe dolu ülkesi vatanı bayrağı için büyük fedakarlıklara imza atmış sizin gibi mümtaz şahsiyetlerle bir arada olmak bizim için çok önemliydi” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçe sınırları içerisinde yaşayan, 2021 yılında mesleğe veda eden emekli öğretmenlerle bir araya gelerek, yıllarca yaptıkları özverili çalışmalar için teşekkür etti. Başkan Örki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen, ‘Hatıralar ile Öğretmenler’ buluşmasına; Pamukkale İlçe Kaymakamı Uğur Bulut ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nihal Şimşek ile 2021 yılında emekli olan öğretmenler katıldı.

“ÖĞRETMENLER UNUTULMUYOR”

Emekli öğretmenlerle buluşmasında tüm katılımcı öğretmenlerle tek tek sohbet eden Başkan Örki, her birine emekleri için teşekkür etti. Başkan Örki, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, öğretmenlik mesleğinden 2021 yılında resmi olarak ayrılmış öğretmenlerimizle bir araya gelmek istediklerini belirterek, “Sizler bizim için değerlisiniz. Yüce Rabbimin yarattığı en seçkin insanlardansınız. Şimdiye kadar çeşitli övgü dolu sözleri duymuşsunuzdur. Bütün güzel sözleri, övgüleri hak ediyorsunuz. Öğretmenlerimizle sohbetimizde ‘birçok öğrenciyi biz unutsak da, onlar hatırlıyor’ dediler. Gerçekten de öyle, hangi yaşta hangi meslekte olursak olalım öğretmenlerimiz unutulmuyor. Bugün aranızda edebiyat öğretmenim Ali Yavuz da bulunuyor. Yıllar sonra, bu buluşmada hem sizlerle hem öğretmenimle bir araya gelmek beni çok mutlu etti” dedi.

“KENDİMİ ÇOK MUTLU HİSSEDİYORUM”

Pandemi şartlarının izin verdiği sayıda emekli öğretmenle bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Örki, “Bugün sizlerle bu buluşmayı tesis etmekten ve sizlerin bu davete icabet etmenizden ötürü kendimi çok mutlu hissediyorum. Böylesine tecrübe dolu, ülkesi, vatanı, bayrağı için büyük fedakârlıklara imza atmış sizin gibi mümtaz şahsiyetlerle bir arada olmak bizim için çok önemliydi. Gönül isterdi ki bütün emekli öğretmenlerimizle birlikte olmak isterdik ancak pandemi şartları buna çok imkân vermiyor. Ülkemizin farklı farklı yerlerinde bu kutsal öğretmenlik mesleğini yaparken şehitlik mertebesine ulaşmış olan bütün öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.  Yine farklı vesilelerle de olsa hayatını kaybetmiş öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum. Şu an tedavi olmakta olanlara da acil şifalar diliyorum. Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyet tarihinden bugünlere kadar bu mesleğe emek vermiş olan ve halen de emek vermeye devam eden bütün öğretmelerimize ‘iyi ki varsınız’ diyorum ve her birinizin de ellerinden öpüyor, saygılar sunuyorum. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” diye konuştu.

“ÖĞRETMENLİKTE OLMAZSA OLMAZ ŞEYLER İNSAN SEVGİSİ VE UMUTTUR”

Başkan Örki’yle bir araya gelen emekli öğretmenlerden kendisinin Denizli merkezde yaşayan en yaşlı öğretmen olduğunu ifade eden 80 yaşındaki emekli öğretmen Adem Sarıyüce, yeni emekli olan meslektaşlarıyla bir araya gelmenin ve hatıralarını onlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Sarıyüce, “Denizli merkezin en yaşlı hocası benim 80 yaşındayım. Duygularda, ideallerde beraberlik olduğunun farkındayım. Öğretmenlikte olmazsa olmaz şeyler insan sevgisi ve umuttur. Biz öğretmenlerin yüreğinde yeterince insan sevgisi olmazsa, çocuklara, gençlere yeterince yararlı olamayız. Çocuk sevgiyi hissediyor, sevilmediğini anlarsa sizin verdiğiniz bilgilere, vermek istediğiniz eğitime karşı çıkıyor. Başıyla onaylıyor ama yüreğinde benliğinde yer vermiyor. Ve de umut, Cenap Şahabettin’in dediği gibi en geveze kuştur, yüreğimizde hiç susmaz. Öğretmenlerimiz en umutsuz anlarda bile hayata umutla sarılan, sıkıntılara göğüs geren öğretmenlerimiz oldu” diye konuştu. Sarıyüce, buluşmaya katılan tüm öğretmenler adına önemsenmenin, hatırlanmanın çok güzel olduğunu belirterek, Başkan Örki’ye teşekkür etti.

“BİRÇOK ÇOCUĞUN HAYATINA DOKUNDUNUZ”

İlçe Kaymakamı Uğur Bulut, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak; “Birçok çocuğun hayatına dokundunuz, hayatlarını değiştirdiniz, onlara örnek oldunuz. Ulvi ve kutsal bir mesleği icra ederek alnınızın akıyla emekli oldunuz. Hepinize ülkemiz ve milletimiz adına sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. Emeklilik hayatınızda, özel hayatınızda sağlık, sıhhat ve afiyetle uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Örki, buluşma sonrasında, geceye katılan emekli öğretmenlere günün anısına hediyeler takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER