Başkan Örki, her zaman vatandaşların yanında

Rutin belediyelik işlerini yakından takip eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sık sık vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. İlçeye bağlı mahalleleri ziyaret eden Başkan Örki, mahalle halkının taleplerini dinliyor, sorunları yerinde inceliyor.

Başkan Örki, her zaman vatandaşların yanında

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, göreve geldiği günden bu yana, ilçede 61 mahallenin neredeyse tamamında incelemelerde bulundu. Göreve geldikten sonra, protokol, sivil toplum örgütleri ile vatandaşların yoğun tebrik ziyaretlerinin arasında bile fırsat oluşturduğu mahalle ziyaretlerini sürdüren Başkan Örki, “Denizli’nin en büyük ilçesiyiz. İlçemizde, merkezin yanı sıra kırsal bölgelerde de birçok mahallemiz bulunuyor. Bizler, merkez, kırsal ayrımı yapmaksızın tüm mahalle halkımızda sık sık bir araya gelerek, dertlerini bire bir dinlemeye çalışıyoruz” dedi.

“BİZ BİR AİLEYİZ”

Geçtiğimiz hafta sonunu tamamıyla mahalle ziyaretlerine ayıran Başkan Örki, birçok mahallede vatandaşlarla bir araya geldi.

Derneklerin buluşmalarına da katılmayı ihmal etmeyen Başkan Örki; Pamukkale, Gölemezli Mahallesi, Develi Mahallesi, Bağbaşı Mahallesi, Zümrüt Mahallesi, Kurtluca Mahallesi, Uzunpınar Mahallesi, Dokuzkavaklar Mahallesi, Fatih Mahallesi’nde ilçe halkıyla bir araya geldi. Bunlarla birlikte vatandaşların düğün, mevlitlerinin yanı sıra, Denizli İHH İnsani Yardım Derneği’nin kermesine ve Denizli Ağrılılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin aşure gününe katıldı. İlçe halkıyla her fırsatta buluşan Başkan Örki, hem onları dinlediklerini hem de belediye olarak projelerini aktardıklarını belirtti.

Başkan Örki, “Kimi zaman düğünlerine, kimi zaman mevlitlerine iştirak ettiğimiz vatandaşlarımızın istek ve taleplerini dinliyoruz, çözümler üretiyoruz, en önemlisi de üzüntülerine ve mutluluklarına ortak olmaya gayret ediyoruz. Biz bir aileyiz. Bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle, ilçemizde hiçbir vatandaşımızı ayırt etmiyoruz. Hepimiz bir bütünün parçalarıyız. Aynı memlekette yaşıyor, hepimiz devletimizin birleştirici gücü ile tek bayrak altındayız. Bu nedenle biz her daim birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN ÖRKİ, KADINLARIN MAÇINDA KALECİ OLDU

Başkan Örki’nin mahalle ziyaretlerinde renkli görüntüler de ortaya çıkıyor. Halkın her yerde ilgiyle karşıladığı Başkan Örki, mahallelerde düzenlenen etkinliklere de iştirak ederek, vatandaşların birlik ve beraberlik içerikli faaliyetlerine destek veriyor. Geçtiğimiz günlerde Zümrüt Mahallesi kadınlarının her hafta kendi aralarında gerçekleştirdiği futbol maçlarından birine iştirak eden Başkan Örki, burada kalecilik yaptı. Bayanların çektiği şutları başarıyla önleyen Başkan Örki, performansıyla alkış aldı.

“Zümrüt Mahallesi’nde yaşayan kadınlarımız her hafta çok güzel bir aktivite gerçekleştiriyorlar” diyen Başkan Örki, şunları söyledi: “Bunu duyar duymaz, ‘bizler de görmeliyiz’ dedik. Kadınlarımızın sporla ilgilenmesi çok güzel bir şey, hele de ülkemizde erkek sporu olarak bilinen futbolu tercih etmeleri bizleri mutlu etti. Her hafta, Pamukkale Belediyemizce yapılan Zümrüt Halı Sahası’nda gerçekleşen maça bu hafta ben de katıldım. Kıran kırana bir mücadeleydi. Hem haftanın stresini atmış olduk, hem de Zümrüt Mahallesi’ndeki vatandaşlarımızla hoş sohbet etmemize vesile oldu. İlçe halkımızın üzüntülerine ve mutluluklarına ortak olmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER