Başkan Örki kar kış dinlemiyor

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kışın soğuk yüzünü gösterdiği bu günlerde mahalle mahalle dolaşarak halkın mutluluğu için yapılacak çalışmaların planlamasını gerçekleştiriyor. Kent merkezine uzak mahallelerde incelemelerde bulunan Başkan Örki, “Amacımız en iyi hizmeti halkımıza ulaştırmak” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki her fırsatta vatandaşlarla bir araya geliyor. Makam kapısının her zaman açık olduğunu belirten Başkan Örki, zaman zaman da mahalleleri ziyaret ediyor. Kışın soğuk yüzünü gösterdiği bugünlerde Başkan Örki, makamda oturmak yerine mahalle gezilerine çıkıyor. Teknik personellerden oluşan ekiple birlikte sahaya inen Başkan Örki, özellikle uzak mahalleleri ziyaret ederek öncelikli ihtiyaçları belirliyor.

10 MAHALLEYE DE DOKUNDU

Gittiği her mahallede muhtar ile birlikte vatandaşların da taleplerini dinleyen Başkan Örki, kent merkezine uzak olan mahallelerden; Belenardıç, Eymir, Haytabey, Karataş, Goncalı, Karakurt, Kocadere, Pınarkent ve Güzelköy ile ilçenin turizm merkezleri olan Pamukkale ve Karahayıt’ta incelemelerde bulundu. Sahada incelemeler yapıp pazar yeri, çocuk parkı ve benzeri hizmetlerin getirilmesi için düşünülen alanları tespit eden Bakan Örki ve beraberindeki ekip, her detayı değerlendirdi. Kimi zaman muhtarları makamında ziyaret eden Başkan Örki kimi zaman da kahvehanelerdeki vatandaşlarla sohbet etti.

“TEK HEDEFİMİZ HALKIMIZIN MUTLULUĞU”

Hedeflerinin mutlu insanların yaşadığı ilçeyi oluşturmak olduğunu söyleyen Başkan Örki, “Bunu sağlamak için çok çalışmamız gerekiyor. Biz de bunu yapıyoruz. İlçemizde bulunan 61 mahallenin durumunu görmek ve bu mahallelerde en acil hangi hizmet gerekli bunu tespit etmek için ilgili başkan yardımcılarımız ve teknik personellerimizle sahada çalışıyoruz. Kent merkezine uzak olan mahallelerdeki durumu görmek için ziyaretler gerçekleştirdik. Kimi mahallemizde acil ihtiyaç pazar yeri olurken kimi mahallemizde de çocuk parkı gerekli. Yerinde gördüğümüz bu sorunları çözmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İlk günden beri söylediğimiz gibi Pamukkale mutlu insanların yaşadığı bir ilçe olsun istiyoruz. Onun için de Pamukkale Belediyesi olarak gereken ne varsa yapacağız. Gittiğimiz yerlerde vatandaşlarımız bize büyük bir ilgi gösteriyor. Onların sorunlarını kendilerinde dinleyerek çözüme ulaştırmak çok daha anlamlı oluyor. Bu tür gezilerimize aralıksız devam edeceğiz. Tek hedefimiz halkımızın mutluluğu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER