Başkan Örki, orucunu öğrencilerle açtı

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, üniversite öğrencilerin evinde gençlerin daveti üzerine iftara katıldı. Öğrencilere gönül sofralarına kendisini davet ettikleri için teşekkür eden Başkan Örki, “Bu sofrada aldığım lezzeti, bana dünyanın hiçbir sofrası veremezdi” dedi.

Başkan Örki, orucunu öğrencilerle açtı

Pamukkale Belediye Başkanlığı görevine gelir gelmez, yaşlısından gencine her kesimden vatandaşın gönlünde taht kurmayı başaran Belediye Başkanı Avni Örki, üniversite öğrencilerinin evine konuk oldu. Asmalıevler Mahallesi’nde Pamukkale Üniversitesi öğrencileri Abdul Ahad Tanrıverdi ve Baran Pekdoğan’ın öğrenci evlerine konuk olan Başkan Örki’ye, Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan da eşlik etti. Tanrıverdi ve Pekdoğan’ın öğrenci arkadaşlarının da katıldığı iftar, geleneksel olarak yer sofrasında yapıldı. İftar öncesi ve sonrası gençlerle sohbet eden Başkan Örki, gençlere öğrencilik anılarını anlattı ve gençlerin, Denizli ve Pamukkale hakkında fikirlerini aldı. Neşeli anların yaşandığı akşamda iftar sonrası üniversite öğrencisi Tanrıverdi’nin bağlama çaldı.

“BU SOFRADA SAMİMİYET VAR”

Üniversite öğrencisi gençlerin iftar davetleri için teşekkür eden Başkan Örki, “Üniversite yıllarımda ben de sizler gibi öğrenci evinde kaldım. Öğrenci evi beraberce, kardeşçe yaşamanın ve paylaşmanın yeridir. Bu nedenle bu yıllarınızın değerini çok iyi idrak edin. Sizlere bizi gönül sofranıza davet ettiğiniz, ekmeğinizi bizimle bölüştüğünüz için çok teşekkür ediyorum. Bu sofrada aldığım lezzeti, bana Dünya’nın hiçbir sofrası veremezdi. Çünkü bu sofrada samimiyet var, sevgi var, gayret var. Rabbim emeklerinizi boşa çıkarmasın, öğrencilik hayatınız sonrası aldığınız eğitim ile bu memlekete hayırlı evlatlar olun inşallah. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER