Başkan Örki; “Spor ile ilgili birçok projemiz var”

Denizli Amatör spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Feyyaz Ceşen ve beraberindekileri ağırlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Spor ile ilgili birçok projemiz var. Bu projeler tamamlandığında gençlerimiz bir çok branşta spor yapma imkanına sahip olacak” dedi.

Başkan Örki; “Spor ile ilgili birçok projemiz var”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki; Denizli Amatör spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Feyyaz Ceşen, Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun ve ASKF yönetimini ağırladı. Ziyarette konuşan Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Başkan Örki’nin spor konusundaki hassasiyetini bildiğini söyleyerek; “Sizin spor konusuna verdiğiniz önemi biliyoruz. İlçede ASKF’ye bağlı olan kulüp sayısı 50’den fazla. Ancak Karşıyaka mahallesindeki Saraçoğlu sahası dışında maç oynanabilecek bir saha Pamukkale ilçesinde yok. Tesisleşme özellikle amatör sporlar için çok önemli. Altyapılar başta olmak üzere amatör kulüplerimizin en büyük sıkıntısı tesis. Bu konularda sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

“SPOR PROJELERİMİZ VAR”

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu söyleyen Başkan Örki, “Spora destek vermek için önceliklerimiz arasında. Bu doğrultuda ilçemizde yaşayan gençlere yönelik projelerimizi hazırladık. Vizyon projelerimiz arasında yer alan amatör spor kompleksinde futbol, basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortları ve jimnastik, tekvando ve judo gibi sporların yapılabileceği alanlar olacak. Ayrıca kapalı yüzme havuzu, engelsiz yüzme havuzları, kapalı spor salonu, halı sahalar, bisiklet sporları parkı ve koşu ve bisiklet yolları yapacağız. Çocuklara ve bayanlara yönelik ücretsiz spor kursları da hayata geçecek. Amacımız gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalıp sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sağlamak. Hep söylediğimiz gibi Pamukkale mutlu insanların yaşadığı bir kent olacak. Mutlu insanlar için spor alanları da çok önemli” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER