BAŞKAN OTÇU, CANLI YAYINDA FİLİSTİN İÇİN GÖZYAŞI DÖKTÜ

BAŞKAN OTÇU, CANLI YAYINDA FİLİSTİN İÇİN GÖZYAŞI DÖKTÜ

DRT Denizli ekranlarında ‘Ajanda’ programının konuğu olan Kızılay Derneği Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, programda; Kızılay tarafından Filistin için hazırlanan ‘Kamu Spotu’nu izleyince gözyaşlarına hakim olamadı. Başkan Otçu, geçtiğimiz yıl Filistin’e yardım götüren kafile içerisinde yer almıştı.
Kızılay Derneği Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, DRT Denizli ekranlarının yayın klasikleri arasında yer alan ve Kudret Çelebioğlu tarafından hazırlanıp sunulan ‘Ajanda’ programının konuğu oldu. Kızılay’ın Ramazan ayı çalışmalarını değerlendirmek üzere programa katılan Başkan Otçu, programda; Kızılay tarafından Filistin için hazırlanan ‘Kamu Spotu’nu izleyince gözyaşlarına hakim olamadı. Başkan Otçu, duygularını hakim olamayıp konuşamayınca program kısa süreliğine reklam arasına gitmek zorunda kaldı. 

“BİZ İNSANLARIN YALNIZ OLMADIKLARINI HİSSETTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Kızılay’ın sloganlarından bir tanesinin ‘Yalnız Değilsiniz’ şeklinde olduğunu söyleyen Başkan Otçu; “Bu slogan Kızılay Derneğimizin dış duvarında da yazılı. Biz insanların yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz ve elimizden geldiğince imkanlar ölçüsünde kendilerine yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Tabii biz bağış alırsak, bağış verebiliyoruz. Bize devletten hükümetten bir yardım gelmiyor. Ancak Denizli halkın bağışladığı ürünleri ihtiyaç sahiplerine vererek ancak yardımcı olabiliyorum. Afrin Harekâtı başladığı günden beri şimdi de orada Ramazan kolisi ile ilgili bir faaliyette bulunuyoruz ve koli kabul ediyoruz. Derneğimizi vatandaşlarımız halkımız biliyor, öğrendi, geliyor. Zillimiz sabahtan akşama devamlı çalıyor. Biz ne kadar çok insan gelirse; uğrarsa o kadar memnun oluyoruz” dedi. 

“VATANDAŞLARIMIZ HER ZAMAN BİZE GELSİNLER”
Denizli Kızılay Şubesi’nin Valili binasının arkasında olduğunun altını çizen Başkan Otçu; “Vatandaşlarımız bize uğrayabilirler, arayabilirler. Ramazan dışında biz onlara çay, kahve, su gibi ikramlarda bulunuyoruz. Her zaman bize gelsinler. Bize gelmeleri de şart değil. Bağışçılarımızın sağlık durumu müsait olmayabilir. Bize telefon açtıkları takdirde; biz yönlendirmeyi yapıyoruz. telefon numaranız; 264 43 43. Bizi cep telefonlarınızdan da ulaşabilirler” diye konuştu.

BAŞKAN OTÇU BÖLGEYE GİTMİŞTİ
Son günlerde yeniden dünya gündemine gelen Filistin’e 2017 yılındaki Kurban Bayramı sonrasında Türkiye’den yardım kafilesi gitmişti. Türk Kızılay’ı, Ramallah ve Beytüllahim kentleri başta olmak üzere, İsrail ablukası altındaki Gazze'de yaşayan Filistinli ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıttı. Türkiye’den vekaleten verilen kurbanları sahiplerine ulaştıran ekipte; Kızılay Denizli Şube Başkan Erdal Otçu da yer almıştı. 

 

DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER