BAŞKAN ÖZBAŞ, BAŞKANLIK KOLTUĞUNU GÜR'E DEVRETTİ

BAŞKAN ÖZBAŞ, BAŞKANLIK KOLTUĞUNU GÜR'E DEVRETTİ

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makam koltuğunu Hayrettin Türkölmez Hasköy İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Beyza Sultan Gür’e devretti.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Hayrettin Türkölmez Hasköy İlkokulu’ndan makam arabasıyla alınan 4. Sınıf öğrencisi Beyza Sultan Gür’ü Belediye kapısında elinde çiçekle karşıladı. Gür’e Hayrettin Türkölmez Hasköy İlkokulu Müdürü Memduh Tarım ve sınıf öğretmeni Serap Dönmez İnbaş’ı da eşlik etti. Ardından Başkan Özbaş, makam odasında başkanlık koltuğunu Beyza Sultan Gür’e devretti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle başkanlık koltuğuna oturan Gür, büyük heyecan yaşarken taleplerini dile getirdi. Gür, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilçe stadyumunda gerçekleştirilecek olan etkinlik için her okula servis istedi, geri dönüşüm projeleri talep etti. Ardından Başkan Özbaş, Gür ile birlikte tüm birimleri gezerek belediyeyi tanıttı. Başkanlık koltuğuna oturan Gür, çok heyecanlandığını söyleyerek, “Çok mutlu oldum. Çünkü Belediye Başkanı olmak gerçekten büyük bir görev… Koca bir şehri, ilçeyi yönetmek gerçekten zor. Bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum” dedi. 

“ÇOCUKLARIMIZIN NE KADAR YETENEKLİ OLDUĞU GÖRDÜK”
Başkanlık koltuğunu Beyza’ya devreden Başkan Özbaş, “Bugün gönül rahatlığıyla başkanlık koltuğunu Beyza’ya devrettim. 1 saatlik bile olsa bugün Beyza’nın gösterdiği performans ile çocuklarımızın ne kadar yetenekli ve bilgi birikimlerinin olduğu gördük. Bugün ayrıca çocukluğumu da hissettim. Bizde küçükken zaman zaman belediye başkanlarımızı, kaymakamlarımızı ziyaret ederdik. Bende Beyza ile beraber 80’li yıllara döndüm. Biraz belediye hakkında bilgiler verdim. Belediyedeki birimleri gezdik. Beyza’nın verdiği talimatları tek tek yerine getireceğiz. 23 Nisan günü ilçe stadyumumuzda Çocuk Şenliği düzenleyeceğiz. Ardından Kültür Merkezimizde 23 Nisan’da start vereceğimiz “Çocuk Film Şenlikleri” gerçekleştirilecek. Ben öncelikle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu güzel bayramımızı çocuklarımıza armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. Ardından Gür, makam aracıyla tekrar okuluna götürüldü. 


 HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER