Başkan Özbaş makamını 3 gün önce babasını kaybeden Hakkı Kayhan’a devretti

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş makam koltuğunu 3 gün önce hayatını kaybeden Hakan Kayhan'ın oğlu Hakkı Kayhan'a devretti.

Başkan Özbaş makamını 3 gün önce babasını kaybeden Hakkı Kayhan’a devretti

Sarayköy’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı. Ardından Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında başkanlık koltuğunu 3 gün önce hayatını kaybeden Hakan Kayhan'ın oğlu 24 Mayıs İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Hakkı Kayhan'a devretti.

Daha sonra Gazi İlkokulu ve Ortaokulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öğrencilerin hazırladığı dans gösteriyle ve şiirlerle kutlandı. Kutlama programına Sarayköy Kaymakamı Fatih Akaya, Başkan Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe Emniyet Müdürü Osman Kutlubalak, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

SARAYKÖYLÜ MİNİKLER, ŞENLİKTE BULUŞTU

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 2014 yılından bu yana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin bu yıl 6’ncısını gerçekleştirdi. İlçe stadyumunda gerçekleştirilen şenliğe Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve binlerce çocuk katıldı. Farklı oyun gruplarının yer aldığı etkinlikte çocuklara ücretsiz pamuk şeker dağıtıldı. Çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Özbaş; çocuklarla oyunlar oynayarak bayramı kutladı.

“ONLARIN GÜLÜŞLERİ HER ŞEYE DEĞER”

Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Başkan Özbaş, “Bugün ülkemiz en çok da çocuklarımız için çok anlamlı bir gün. TBMM’nin açılış yıldönümü anısına Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyoruz. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramı, çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e şükranlarımı sunuyorum. Sarayköy’de göreve geldiğimiz yıldan bu yana kutladığımız 23 Nisan Çocuk Şenliğimizin 6.’sını düzenliyoruz. Her yıl düzenlediğimiz bu etkinliğimizde zaman geçiren çocuklarımızın gözlerinin içi gülüyor. Onların gülüşleri ve mutlulukları her şeye değer. Bizler de onlarla birlikte oyunlar oynayarak onların mutluluklarına ortak olduk, çocukluğumuza da dönmenin keyfini yaşadık. İnşallah her günümüz bayram olsun. Çocuklarımız gibi şen olalım. Ülkemiz, memleketimiz güzelliklerle, hep bayram havasında devam etsin istiyoruz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize de sağlıklı uzun yıllar diliyorum.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER