BAŞKAN ÖZBAŞ PROJELERİ ANLATTI

BAŞKAN ÖZBAŞ PROJELERİ ANLATTI

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Haberin Merkezi programına konuk oldu. Başkan Özbaş programda, Sarayköy Belediyesi’nin çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Tolga Alp Düzgören tarafından hazırlanıp sunulan ‘Haberin Merkezi’ programına konuk olan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş programda Sarayköy Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

“KÜLTÜR MERKEZİ’NİN AÇILIŞINA AZ BİR SÜRE KALDI”
Sarayköy Belediyesi olarak Merkez Kütüphane projesini çok fazla önemsediklerini vurgulayan başkan Özbaş; “Kültür Merkezi’mizin 3’te 2’lik bölümü bitti. Önümüzdeki aylarda açılışını yapacağız. 3 bin 225 metrekarelik bir alanda, içerisinde 330 kişilik bir sinema, tiyatro salonları, nikah ve toplantı salonları olacak. Kütüphanemizi oraya taşıyacağız. Fuayemiz, sergi salonlarımız, fotoğraf stüdyolarımız, eğitim ve dans salonlarımız, atölyelerimiz ve otopark ile çok nezih ve çağdaş bir Kültür Merkezi önümüzdeki dönemde vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Hayat burada farklı bir anlam kazanacak. Denizli Merkez’de gördüğümüz güzel salonlar artık Sarayköy’de de olacak. Yaz aylarında dış mekânda LED ekranlarla yazlık sinema hizmeti de sunabileceğiz. Çocukluğumuzdaki o unutulmaz günleri tekrar yaşatacağız. Elimizde çekirdeğimizle, gazozumuzla eski Türk filmlerini izleyebileceğiz. Bunun heyecanı içerisindeyim. Sarayköylü hemşerilerimize Kültür Merkezi’mizin çok güzel hizmetler sunacağını müjdeliyorum. Onlar da sabırsızlıkla bekliyorlar” dedi.

“DENİZLİ’NİN EN BÜYÜK KAPALI PAZARYERİ SARAYKÖY’DE”
“Kapalı pazaryerimiz birkaç ay önce hizmete girdi. Ama onun iskan meselelerinin hallolması gerekiyordu” diyen Başkan Özbaş sözlerine şöyle devam etti: “Denizli’nin en büyük kapalı pazaryeri olma özelliğine sahip. Sarayköy Merkez’de 8 dönümlük alana inşa ettik. Pazaryerimiz her hafta Cumartesi günleri çevre ilçelerden de gelinip, Pazar Duası’yla işe başlanan, alışverişlerin yapıldığı bir yer. 100 yıllık çok meşhur bir pazar. Modern Pazar yerimizde 386 tane pazarcımız, üreticimiz hijyenik alanlarda vatandaşa hizmet sunabilecek. 5 tane balık dükkanımız var. 38 tane işyerimiz var. Mescidimiz, tuvaletlerimiz, zabıta noktamız ve çöp toplama merkezimizle beraber pırıl pırıl bir pazaryerimiz önümüzdeki günlerde Sarayköy’ün hizmetinde olacak. Kapalı pazaryerimizin inşaatı bitti. Vatandaşlarımız neden açılmadığını merak ediyor. Pazarcı esnafımızın vergilerini 2017-2018 sezonuna güncelleyip, yetiştirmeleri ve evraklarını tamamlamaları için bu sürenin verilmesi gerekiyor. Bu hafta sonu tüm üreticilerimiz ve esnaflarımız vergileri tamamladıktan sonra iki hafta içerisinde kura işlemlerini tamamlayarak, kapalı pazaryerimizi Aralık ayı içerisinde hizmete açacağız. Tüm vatandaşlarımızı pazaryerimize bekliyoruz.”

“SARAYKÖY MESLEK YÜKSEKOKULU İNŞAATI HIZLA YÜKSELİYOR”
1 buçuk ay önce Sarayköy için oldukça önemli bir diğer projeyi de hayata geçirdiklerini belirten Başkan Özbaş şunları aktardı: “Diğer ilçelerde bulunan meslek yüksekokulları ve üniversite binalarını biliyoruz. Bundan 12 yıl önce Sarayköy’e bir meslek yüksekokulu verildi. O gün için bizler bulamadık. Yöneticiler yer gösteremediler. Bu üniversitemiz komşu ilçemiz Buldan’a gitti. Binlerce öğrencimiz Buldan’da eğitim görüyor. Buldanlılar bundan kazanıyor. Buldan’ın kazanmasını da isteriz. Ama Sarayköy’de de diğer ilçelerde olduğu gibi bir meslek yüksekokulunun olması gerekiyordu. 2014 yılı içerisinde yaptığımız çalışmalarla Sarayköy’e meslek yüksekokulunun ve enerji bölümlerinin getirilmesini sağladık. Sarayköy’de belediyemizin kiraladığı bir iş merkezini üniversitemize tahsis ettik. Şu anda öğrencilerimiz oradan faydalanabiliyor. Ancak meslek yüksekokulunun kendi kampüsünün inşaatı bitirilerek, öğrencilerimizin orada eğitim görmesi gerekiyordu. Sarayköy’de 2011 yılında, o dönemin Denizli milletvekili, şimdiki Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin gayretleriyle Özelleştirme İdaresi’nde bulunan 100 dönümlük arazinin üniversiteye devri sağlanmıştı. Fakat orası uzun yıllardan beri bekliyordu. İlçelerdeki üniversite hizmetleri yerel imkanlarla oluyor. Yerel yönetimlerin, hayırseverlerin ve sivil toplum örgütlerinin gayretleri sonucunda oluyor. İlçemizde de bu iş, diğer bütün işlerde olduğu gibi, belediyemize nasip oldu. Bu iş için 2 buçuk ay önce ihaleye çıkmıştık. İhalemiz gerçekleşti. Yaklaşık bir ay önce de temelini attık. İnşaatımız şu anda yükseliyor. Nisan ayı içerisinde Sarayköy Meslek Yüksekokulu inşaatımızın tamamlanıp, üniversitemize devri söz konusu. 4 milyonluk bir iş. Ciddi bir yatırım. Burada öğretim üyeleri için 10 tane çalışma ofisi yer alacak. 250 kişilik, büyük bir çok amaçlı toplantı salonu olacak. 5 tane derslik bulunacak. 2 tane laboratuvar, bilgisayar laboratuvarı, idarecilerin bulunduğu birimlerle beraber 2 bin metrekareye yakın bir okulumuz olacak. Sarayköy Meslek Yüksekokulumuz, Pamukkale Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’la yaptığımız protokolle birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılı içerisinde hizmete başlayacak.”

PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211