Başkan Özbaş’tan şampiyonluk zeybeği

Başarıyı elden bırakmayan ve 2018 yılında Türkiye şampiyonu olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, ‘Halk Oyunları İl Şampiyonası’nda girdikleri 4 dalda da birinci oldu. Gençleri ilçe girişinde karşılayan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, şampiyonlarla birlikte Efe Meydan’ında zeybek oynayarak başarıyı kutladı.

Başkan Özbaş’tan şampiyonluk zeybeği

Halk oyunları dendiğinde akla gelen ilk isim olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, başarı meşalesini ellerinden bırakmıyor.

2018 yılında Türkiye şampiyonu olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, gösterdikleri performanslarla Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Halk Oyunları İl Şampiyonası’nda girdikleri 4 dalda da birinci oldu.

Yıldızlar geleneksel düzenlemesiz, gençler geleneksel düzenlemesiz, yıldızlar geleneksel düzenlemeli, gençler geleneksel düzenlemeli dalda birinci olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu’nu ilçe girişinde vatandaşlarla karşılayan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu antrenörü Ömür Günay’ı, yarenleri ve efeleri tebrik etti.

Başkan Özbaş, şampiyonluğu yarenlerle ve efelerle Efe Meydan’ında zeybek oynayarak kutladı. İlçedeki gençlerin her zaman arkasında olduğunu belirten Başkan Özbaş, “Bizler gençlerimize güveniyoruz. Her zaman dediğimiz gibi; onlara imkan verildiğinde neler yapabileceklerini görüyoruz. Bu başarımızda bunlardan bir tanesi. Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğumuz adını ülkemize duyurmaya başladı. Sarayköyümüzün ismini başarı hikayelerinde duymak bizleri gururlandırıyor. Gençlerimizi tebrik ediyorum. Her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER