'BAŞKAN ÖZTÜRK SÖĞÜT'E SAĞLIK EVİ YAPACAK'

'BAŞKAN ÖZTÜRK SÖĞÜT'E SAĞLIK EVİ YAPACAK'

İlçelerde bulunan sağlık kurumları ziyaretlerine devam eden Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Çardak ve Bozkurt İlçesi’ne gitti. Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’ü de ziyaret eden Uz. Dr. Öztürk; “müjdeli haberlerle Çardak'tan döndük. Sayın Belediye Başkanımız Söğüt’e yeni bir sağlık evi yapacak” dedi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Çardak ve Bozkurt İlçeleri’nde inceleme yaptı. Uz. Dr. Öztürk, Çardak Devlet Hastanesi, Çardak Aile Sağlığı Merkezi, tadilatı devam eden Çardak 112 Acil Sağlık İstasyonu, Gemiş Beldesi Sağlık Evi, Beylerli Beldesi Sağlık evi, Söğüt Köyü Sağlık Evi, Bozkurt Aile Sağlığı Merkezi ile Bozkurt Toplum Sağlığı Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Uz. Dr. Öztürk, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Aytekin Polat ve Başkan Yardımcısı Dr. Firdevs Akbaş Vayvada ile gerçekleştirdiği ziyaretlerde önce Çardak Devlet Hastanesi’nde Yönetim ve çalışanlar ile toplantı düzenledi. Toplantıda Hastane Yöneticisi Uz. Dr. Zühre Alpua tarafından bir sunum yapılarak; Çardak ve Bozkurt sağlık hizmetleri hakkında bilgi verildi. Daha sonra Uz. Dr. Zühre Alpua eşliğinde diğer sağlık kurumlarına tek tek ziyaretler gerçekleştirildi. Söğüt Köyü Sağlık Evi ziyareti esnasında Söğüt Köyü Muhtarı Altan Yıldız’ın daveti üzerine evine misafir olan Uz. Dr. Öztürk, köyün sağlık anlamında taleplerini de dinledi.

“KENDİMİZE İYİYİ DEĞİL EN İYİYİ HEDEF KOYMALIYIZ”
Sağlık personelleriyle yaptığı görüşmelerde 1. basamak sağlık hizmetlerinde koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulayan Uz. Dr. Öztürk, “Koruyucu sağlık hizmetlerinde ekip olarak en iyi şekilde hizmet vereceğiz. Özellikle tütünle mücadele, obezite ile mücadele ve kanser taramaları öncelikli hedeflerimiz arasında. Bu konularda hedef grubumuzda olan ulaşmadığımız halkımız kalmamalı, bu konularda kendimize iyiyi değil en iyiyi hedef koymalıyız” dedi.

“ÇARDAK'TAN MÜJDELİ HABERLERLE DÖNDÜK”
Son olarak Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk'ü de makamında ziyaret eden Uz. Dr. Öztürk, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamasında; “Çardak'tan müjdeli haberlerle döndük. Sayın Belediye Başkanımız Söğüt’e yeni bir sağlık evi yapacak. Allah hayırlı hizmetler nasip etsin” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER