BAŞKAN PALA GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN PALA GÜVEN TAZELEDİ

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şubesi 12’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 2 gün süren kurulun seçim heyecanı yaşandı. Ramazan Kuzu ve mevcut Başkan Bülent Pala’nın yarıştığı seçimde; 402 oy alan mevcut Başkan Pala, güven tazeledi.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Denizli Şubesi, Genel Kurul heyecanı yaşadı. EMO Denizli Şubesi’nin 12’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı, Denizli Esnaf Sarayı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 2 gün süren Genel Kurul’un ilk günü saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından divan oluşturuldu. Divan Başkanı; Mehmet Edip Alpan, Başkan Yardımcısı Önder Özdipçiner, Üyeler ise; Ece Biroğlu ve Serhan Kar olarak belirlendi. Ardından adaylar belirlendi ve konuşmalar yapıldı. Yönetim Kurulu’nun çalışma raporu okundu.

“ÇALIŞMALARIMIZI DAHA YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM ETTİRECEĞİZ”
Genel Kurul hakkında bilgiler aktaran Mevcut Başkan Bülent Pala ‘bende adayım’ dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “2 yıllık dönem içerisinde ülkemiz zaten olağanüstü bir olaylar silsilesi içerisinden geçti buna rağmen odamız üzerinde siyasi iktidarın ciddi bir baskısı olmasına rağmen bizlerde meslektaşlarımızın sorunlarını çözmek adına gerekli girişimleri yaptık. Bu önümüzdeki dönemlerde bizimde üyelerimizle oda arasındaki ilişkiyi arttırmak, onların sorunlarını istedikleri seviyede çözebilmek adına girişimlerimize devam edeceğiz. Ayrıca meslektaş adaylarımız öğrenci arkadaşlarımıza da çalışmalarımızı daha yoğun bir şekilde devam ettireceğiz. Şube olarak 3 il var; Denizli, Muğla ve Uşak. Bu 3 ilin toplamında bin 288 üyemiz var. Bu arkadaşlarımızın hepsi oy kullanabilir, aday olabilir. Şuan için şu kadar aday var demek sosyal medya üzerinden bir magazin değerlendirmesi olur ama şuanda 14 kişi gözüküyor. Saat 5’e kadar aday olma süreci vardır; herkes aday olabilir. En çok oyu alan 7 kişi yönetime seçilir. O 7 kişi de kendi içerisinde 1 başkan seçer.” 

“HİÇ KİMSE KAYBETMEK İÇİN GİRMEZ”
“Seçileceğinizi düşünerek aday oluyorsunuz” diyen Başkan Pala; “Yani bir yarışmaya giriyorsanız hiç kimse kaybetmek için girmez. Bu diğer arkadaşlar için de, benim için de geçerli. Tabi bizim ön görümüz kazanacağımızı düşünüyoruz. Yaptıklarımıza üyelerle olan ilişkilerimize en azından böyle düşünüyoruz. Gelecekte dediğim gibi biraz önce yaptığımız. Özellikle serbest çalışan arkadaşlarımızın sorunları çok fazla bunlarla ilgili çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Çalışan arkadaşlarımızla ilgili bundan tabi biz seçilen 7 kişi arkadaşımız veya başkan seçilen ben olursam da tek başına olacak şeyler değil, üye arkadaşlarımızın da bu konuda katkı koymaları önemlidir. Ben katkı koyacaklarına da inanıyorum” diye konuştu.

BAŞKAN PALA, GÜVEN TAZELEDİ
Yapılan genel kurulun ardından seçime gidildi. Genel kurulda mevcut Başkan Bülent Pala ve Ramazan Kuzu yarıştı. Mevcut Başkan Bülent Pala, 402 oy alırken; Ramazan Kuzu ise 167 oy alabildi. Yapılan kongrede mevcut Başkan Pala, güven tazeledi.

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER