Başkan Semerci, Denizli'deki şoförlere destek istedi

Korona virüs salgını nedeniyle şoför esnafının sıkıntıya düştüğünü belirten Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Semerci, esnaf için destek olunmasını istedi.

Başkan Semerci, Denizli'deki şoförlere destek istedi

Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Semerci, korona virüs salgını nedeniyle şoför esnafının sıkıntıya düştüğünü belirtti. Konuyla ilgili taleplerini Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanlığı’na ileten Başkan Semerci, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona virüs salgınından halkımızın etkilenmemesi için alınan tedbirler sonucu taşımacı esnafı ekonomik sıkıntıya girmiş bulunmaktadır. İçişleri Bakanlığı’nın 24 Mart 2020tarihli genelgesinde araçların mevcut kapasitelerinin yüzde 50’si kadar yolcu taşımaları şartı getirilmiş olmasıyla da mevcut giderler aynı,  gelir ise yüzde 50 oranında düşmüş durumdadır. Öncelikli gayemiz sağlık olsa da esnafımızı bu süreçte ayakta tutabilmek için bir takım önlemlerin alınması, taşımacı esnafının desteklenmesi gerekmektedir. Bu konudaki istek ve talepler üyelerimizce bize iletilmiş olup, bu taleplerin yetkili kurumlara bildirilmesi gerekmektedir” dedi.

ESNAFIN TALEPLERİNİ SIRALADI

 Esnafın istek ve taleplerini de sıralayan Başkan Semerci, şunları söyledi: “Tüm esnafımıza faizsiz ve 6 ay geri ödemesiz 30 bin TL kredi verilmeli. Esnafımızın Bağ Kur ve SGK primleri ötelenmeli ya da mevcut durum bir sonuca varana kadar muaf tutulmalı. Esnafımız tabi olduğu MTV ve KDV’den muaf olmalı ya da 1 yıl ötelenmeli.  Esnafa özel belirlenecek bir kota dahilinde yüzde 50 indirimli akaryakıt verilmeli. Minibüslerde zorunlu olan engelli rampası mecburiyeti ileri bir tarihe ertelenmeli. 2021 Ocak ayında faaliyete geçecek olan ticari taksilerde araç takip ve kamera kayıt cihazı zorunluluğu ileri bir tarihe ertelenmeli. 10 Temmuz 2020 tarihinde faaliyete geçecek olan mevcut takografları dijital takograf ile değiştirme mecburiyeti ileri bir tarihe ertelenmeli.”   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211