Başkan Şen; “Pamukkale'de bayram bereketi yaşanacak”

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması, Denizli'de olumlu karşılandı. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen; “Tatil süresinin 9 gün olarak açıklanmasıyla Pamukkale'de de bir bayram bereketi yaşanacaktır” dedi.

Başkan Şen; “Pamukkale'de bayram bereketi yaşanacak”

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması, Denizli'de olumlu karşılandı.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan, Türkiye'nin en gözde turizm noktalarından Pamukkale'de faaliyet gösteren turizmciler karara sevindi.

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, 9 günlük tatil süresinin iç piyasayı hareketlendireceğini, 'beyaz cennet' Pamukkale'ye de olumlu yansıyacağını söyledi.

Kültür turizmi yapmak isteyenler için Pamukkale'nin doğru tercih olacağını belirten Şen, "Tatil süresinin 9 gün olarak açıklanmasıyla Pamukkale'de de bir bayram bereketi yaşanacaktır. Bu kararın tüm yazlık bölgelere katkısı olacağını düşünüyorum. Kültür turizmi yapmak isteyenler için Pamukkale'ye gelmek çok doğru bir karar olur. Tarihi dokusu ve doğal güzelliği bir arada görmek isteyen vatandaşlarımız, Pamukkale'ye gelerek bu harika ortamda güzel bir tatil yapabilir" dedi.

“PAMUKKALE'DE YER BULAMAYAN TURİSTLERİMİZİ KENT MERKEZİNDE AĞIRLAYACAĞIZ”

Sezon başı olması nedeniyle yabancı turistlerin 'beyaz cennet'e yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Şen, "Travertenleriyle dünyaca ünlü Pamukkale'de sezona iyi başladık. Doluluk oranlarımız yüzde 100'e ulaşmış durumda. Şu anda yabancı turistlerin inanılmaz bir talebi var. Bu yoğunluğun devam edeceğini öngörüyoruz. 9 günlük bayram tatillerinde, Pamukkale'de yer bulamayan turistlerimizi kent merkezinde ağırlayacağız" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice Öçal
Hatice Öçal - 3 yıl Önce

pamukkalenin giriş ücretini biraz düşürseniz olmazmı yerli halk da yararlansa olmazmı cok pahalı 4 kişilik bir aileyi hasaplayın cok zor gitmeleri. yerli halkı o güzellikten mahrum ediyorsunuz yıllar oldum pamukkaleyi gitmiyeli saygılar

SIRADAKİ HABER