Başkan Şen: “Pamukkale esnafı zarar ediyor”

DRT ekranlarında yayınlanan ‘Ajanda’ programının konuğu olan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen; “Pamukkale’deki tesislerin çoğu kapalı. Açık olanlarda yüzde 10 kapasiteyle çalışıyor. Pamukkale esnafı şuan zarar ediyor” dedi.

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, DRT ekranlarında yayınlanan ve Kudret Çelebioğlu tarafından hazırlanıp sunulan ‘Ajanda’ programının konuğu oldu. Pandemi sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Şen; “Tüm dünya aşılanmalı. Bazı ülkeler bitirse de aşılanmayı yine salgın karşımıza çıkabilir. Tüm dünyada sıkıntı söz konusu. Ülkeler vatandaşlarına esnaflara destekte bulunmaya çalışıyor. Ama öncelik salgının bitmesi gerekiyor. Aşı temin etmede sıkıntılar var. Aşılar yeterli miktarda temin edilemiyor. Aşıların başarılı olması da gerekiyor. Sağlık hizmetlerimiz çok başarılı. Aşılama çalışmaları düzenli ve doğru bir şekilde ilerliyor. Ülkemizde aşılama hızlı yapılıyor. 3 milyona dayandı. Aşı keşke biraz daha fazla olsaydı. Aşı tüm sektörleri rahatlatacak. Herkes aşılanmalı. Okullar ve restoranlarda yayılım daha fazla. Bu diğer ülkelerde de böyle. İşletmelerimizin durumuna çok üzülüyorum. Ucu ucuna geçinen esnaflar mevcut. HES Kodu uygulamasıyla girişler yapılıyor. Kontroller daha iyi olursa normalleşmeye daha çabuk geçeriz” şeklinde konuştu.

PAMUKKALE'DEKİ TESİSLERİN ÇOĞU KAPALI"

Pamukkale’deki tesislerin çoğunun kapalı olduğunu belirten Başkan Şen; “Pandemi dönemiyle birlikte Denizli’de bazı işletmeler sıkıntıya girdi.  Zor durumda esnaflar mevcut. Kısıtlamaların olduğu günlerde bazı işyerleri açık. Sokağa çıkma kısıtlamaların olduğu günlerde yoğunluklar görüyoruz. Bursa Uludağ’da kayak merkezindeki görüntüler, çok konuşuluyor. Buralardaki görüntüler yanlış. Sosyal mesafe yok. Denetimler iyi olmalı. Kötü görüntüler doğru işleyen işletmelere de zarar veriyor. Esnaf zaten mağdur. Pamukkale’deki tesislerin çoğu kapalı. Açık olanlarda yüzde 10 kapasiteyle çalışıyor. Pamukkale esnafı şuan zarar ediyor. Şehiriçi işletmelerimiz yüzde 50 kapasiteyle çalışıyorlar. Yüzde 35 dolulukla hizmet veriyorlar. Denizli’nin dinamik bir ticareti var. Bu sebeple şehir merkezindeki işletmeler hizmet verebiliyor. Hafta içi hareket oluyor. Haftasonu boş. Pamukkale Bölgesi tesislerde sömestr dönemiyle biraz hareketlendi” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER