Başkan Şevik, Bakan Dönmez’e taleplerini iletti

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Enerji Kentler Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katılmak üzere Denizli’ye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ili görüşerek taleplerini iletti. Diğer taraftan eşi Bakan Dönmez ile birlikte Denizli’ye gelen Zeynep Dönmez, Buldan’ı gezdi.

Başkan Şevik, Bakan Dönmez’e taleplerini iletti

Buldan Belediyesi’nin de üyesi olduğu Enerji Kentler Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla Denizli’de yapıldı. Toplantıda Buldan ile ilgili taleplerini iletme fırsatı bulan Buldan Başkan Mustafa Şevik, ilçenin kısa bir süre önce alan etüt çalışmaları başlayan doğal gaza kavuşması için çalışmalarının hızlandırılmasıyla ilgili talebini yeniledi. Ayrıca, Buldan sanayisinin gelişmesi ve el tezgâhlarının yerine elektrikli otomatik tezgahların almasıyla birlikte elektrik tüketiminin de arttığını vurgulayan Başkan Şevik, “Buldan’da hem sanayinin gelişmesi hem de nüfusun artmasıyla birlikte elektrik tüketimi de artırdı. Mevcut trafolar yeterli gelmiyor. O nedenle kapasitenin artırılması için bir adet ek trafo konulması ve Buldan girişinin aydınlatılmasıyla ilgili taleplerimizi de Sayın Bakanımız Fatih Dönmez’e ilettik” dedi. Enerji Kentler Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ardından Başkan Şevik, Bakan Dönmez ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın konuşmacı olarak katıldığı Yenilenebilir Enerji Politikaları ve Belediyeler Paneline katıldı.

ZEYNEP DÖNMEZ'DEN BULDAN ZİYARETİ

Bakan Dönmez’in eşi Zeynep Dönmez, Buldan’ı ziyaret etti. Zeynep Dönmez, Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in eşi Fulya Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan ile birlikte Başkan Şevik’i BELKÜM’deki makamında ziyaret etti. Başkan Şevik, nazik ziyaretlerinden dolayı Zeynep Dönmez’e teşekkür ederek, ilçenin yöresel dokumalarından oluşan hediye sandığı takdim etti. Bayan Dönmez, Fulya Atik, Berrin Zolan ile birlikte Buldan’ın restore edilerek, turizme kazandırılan tarihi konaklarını ve sokaklarını gezdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER