Başkan Şevik “Bizleri gururlandırdı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen "Türkiye Dokuma Atlası" projesinde Buldan'ın binlerce yıllık dokuması da yerini aldı.

Başkan Şevik “Bizleri gururlandırdı”

Buldan'ın binlerce yıllık dokuması, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda düzenlenen Dokuma Atlası Sergisi'nde yerini aldı. Sergi açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Buldan Dokuması'na vurgu yapmasının ise gurur verici olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, "Köklü bir geleneğin günümüze uzantısı olan Buldan Dokuması, ilçemizde binlerce yıl daha yaşatılacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen, Türkiye’nin yöresel dokumalarını ilk kez bir araya getiren ve 'Türkiye Dokuma Atlası' projesi kapsamında hazırlanan Dokuma Atlası Sergisi'nde , binlerce yıllık geçmişi olan Buldan dokumasının da yer almasının gurur verici olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, törende yaptığı konuşmasında Buldan Dokuması'ndan övgüyle bahseden Emine Erdoğan'a teşekkür etti. Osmanlı Devleti'nin kuruluşundan sonra sarayın dokuma ihtiyacının bir kısmının Buldan'dan sağlandığını, Ertuğrul Gazi'nin içliği, Barbaros'un şalı, Padişah Genç Osman'ın gömleğinin Buldan'da dokunduğunu hatırlatan Başkan Şevik, "Geçmişten günümüze geleneksel dokumacılık ilçemizde hala yaşatılmaktadır. 'Türkiye Dokuma Atlası' sergisinde yerini alması, dünyaya sunulması bizleri mutlu etmiştir. Ben başta  Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hanımefendiye teşekkür ediyorum. Buldan Dokuması, ilçemizde daha binlerce yıl yaşatılacaktır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER