Başkan Şevik, Cumhur İttifakı heyetini ağırladı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Cumhur İttifakı Denizli heyetini BELKÜM’deki makamında ağırladı. Burada bir süre sohbet eden ve belediye çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Cumhur İttifakı heyeti, daha sonra Başkan Şevik ile birlikte restorasyonu yapılan sokakları gezdi.

Başkan Şevik, Cumhur İttifakı heyetini ağırladı

Cumhur İttifakı Denizli Heyeti, Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı ilk cumartesi Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti. AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, MHP İl Başkanı Ziya Gökalp, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Sema Meral, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ile il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şevik, belediyenin devam eden restorasyon ve sokak sağlıklaştırması çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Bakanlıklar düzeyinde Ankara’nın ciddi desteklerinin olduğunu bu konuda kendilerini şanslı hissettiklerini vurgulayan Başkan Şevik, Buldan Cumhur İttifakı’nın en güzel uygulandığı ilçelerden biri olduğunu söyledi. Başkan Şevik, “Bu ziyarette bunun tezahürü, buldan böyle olmayı devam edecek. Buldan, belki küçük bir nüve. Buldan, Ankara’daki büyük ittifakın, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem de Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin iradesinin küçük bir nüvesi ama Hz. Ali’nin ifadesiyle ‘Parça bütünün habercisidir.’ Biz Buldan Cumhur İttifakı olarak, her zaman bütünün parçası olacağız ve sadakatle bağlı kalacağımıza inanıyorum” dedi.

“Bizim derdimiz Türkiye ve Denizli”

Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi, bizim derdimiz Türkiye, bizim derdimiz Denizli. Denizli’nin Türkiye’nin içerisinde en güzel ilimiz olması gerektiğini, Türkiye’nin de dünyanın en güçlü devleti olması için siyaseten bizim ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya hazırız, yapılacaktır” diye konuştu.

“Bakanlarımız bizleri kırmıyor”

Buldan’ın kendi yol haritasını belirlemiş olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Ahmet Yıldız, “Dokumanın başkenti Buldan, turizm ve tarımda da hedeflerini belirlemiş. Başkan Şevik’in de dediği gibi, ‘Bakanlarımız bizleri kırmıyor.’ Tüm krizlere rağmen taleplerimizi geri çevirmiyor. Bazen öyle şeyler oluyor ki, küçük paralarla büyük işler yapabiliyorsunuz. Bakanlarımız Denizli ziyaretlerinde hemen hemen her talebe ‘evet’ dedi. Ve evet dediklerini de yaptılar. Buldan’ı turizmde de yerini alması için Başkanımızın talepleri de imkanlar doğrultun da karşılanacaktır. Ben Başkan Şevik’e çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Şeref Defteri’ne 2023 hedeflerini yazdılar

Kısa konuşma ve sohbetin ardından sırasıyla Milletvekili Yıldız, Başkan Güngör ile Başkan Gökalp, duygu ve görüşlerini yazdı. Milletvekili Yıldız, Şeref Defteri’ne, “Güzide ilçemiz Buldan’ı tekrar ziyaret etmek nasip oldu. Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve hemşerilerine konukseverliğinden dolayı müteşekkirim. Çalışkan, üretken Buldan, esin ve övünç kaynağı oldu. Kendilerini TBMM temsil etmekten gururluyum” yazarken; Başkan Güngör ise şu ifadelere yer verdi: “Bizler AK Parti İl Teşkilatı olarak Cumhur İttifakımız ve kader birliğimiz ile kardeşlik içerisinde 2023 seçimlerinde hem Buldan’ımızda, hem Denizli’mizde destan yazacağımızdan şüphem yoktur.” Başkan Gökalp ise, “Buldan Belediye Başkanımız Mustafa Şevik’e bu nazik daveti ve ilgisinden dolayı teşekkür ederiz. Kendisinin her zaman yanında olduğumuzu söyler, başarılar dilerim” yazdı. Başkan Şevik, pandemi döneminde derlediği “Dünyayı Sarsan Salgınlar” adlı kitabını AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız ve misafirleri için imzaladı.

TARİHİ SOKAKLARI GEZDİLER

Cumhur İttifakı Denizli heyeti, Başkan Şevik ile birlikte. Belediye tarafından sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamasının yapıldığı tarihi sokakları gezdi. Çalışmaları yerinde gören ve inceleyen heyet, daha sonra Buldan Belediyesi tarafından BELKÜM Kadın Kooperatifi’ne devredilen Behçet Uz Konağı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Talat Tarakçı Konağını gezdi. Behçet Uz Konağı’nda kadınlara yardım eden Başkan Güngör, ocağın başına geçip, gözleme pişirdi.

Esnafa başlangıç hediyesi

Başkan Şevik, Cumhur İttifakı Denizli Heyeti ile birlikte, Kovid-19 tedbirleri kapsamında haftalarca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sona erdiği ilk hafta sonu iş yerini açan esnafı ziyaret etti. Esnafa, Buldan Belediyesi tarafından hazırlanan, içerisinde dezenfektan, maske ve önlük bulunan başlangıç paketlerini hediye eden Cumhur İttifakı heyeti, kovid-19 tedbirlerinin uyulması konusunda uyarıda bulundu. Buldan ve esnaf gezisinin ardından AK Parti heyeti, ilçe teşkilatında düzenlenen istişare toplantısının ardından ilçeden ayrıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211