Başkan Şevik DESİAD’ı ağırladı

Buldan’ı ziyaret eden Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği üyesi iş insanları, Belediye Başkanı Mustafa Şevik rehberliğinde ilçenin tarihi, kültürel değerleri ile doğal güzelliklerini gezerek yerinde görme imkanı buldu.

Başkan Şevik DESİAD’ı ağırladı

Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD), dayanışma ve iş birliği ağlarını genişletmek amacıyla başlattığı ilçe ziyaretlerini Buldan’da devam etti.

DESİAD Başkanı İbrahim Şenel, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Danışmanı Denizlili iş insanı Süleyman Kocasert, DESİAD Başkan Yardımcısı Mine İlhan ile yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyesi iş insanlarının aileleriyle birlikte gerçekleştirdikleri Buldan ziyareti, Tripolis Antik Kenti’nden başladı.

DESİAD üyeleri daha sonra, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i, BELKÜM’deki makamında ziyaret etti. Başkan Şevik’e dernek çalışmalarıyla ilgili bilgi veren DESİAD üyeleri, burada ilçenin tarihi ve kültürel değerleriyle ilgili bilgi aldılar.

Geleneksel el dokumasının dünü ve bugününün sergilendiği eski cezaevi koğuşlarını gezen DESİAD üyeleri, Başkan Şevik rehberliğinde, belediye tarafından sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulaması tamamlanan sokakları gezdiler, Talat Tarakçı Konağı’nda kahve içip dinlendiler. İlçenin barındırdığı kuş türü ve endemik bitki türleri bakımından doğa harikası olan Süleymanlı Yayla Gölü’nü gezen DESİAD üyeleri, misafirperverliği ve ilgisinden dolayı Başkan Şevik’e teşekkür ederek, ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER