Başkan Şevik: “Engelsiz bir Buldan için çalışıyoruz”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Göreve geldiğimiz günden itibaren toplumun tüm kesimlerine olduğu gibi engelli kardeşlerimize de kolay ve kaliteli bir yaşam sunmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engelsiz bir Buldan için çalışıyoruz” dedi.

Başkan Şevik: “Engelsiz bir Buldan için çalışıyoruz”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

3 Aralık’ın engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından önemli bir tarih olduğunu vurgulayan Başkan Şevik; engelli olmanın kabahat, kusur, eksiklik veya acziyet olmadığına işarete etti.

Başkan Şevik; “Engellilik insani bir halin özeti olup herkesin, her an başına gelebilecektir. Şayet gerçek bir engel varsa o da kalplerdeki tortular, zihinlerdeki pürüzler, vicdandaki lekelerdir” dedi. Göreve geldikleri günden itibaren engelsiz ve daha yaşanılabilir bir Buldan için çalışmalarını sürdüklerini belirten Başkan Şevik, “Halkımızın sosyal gereksinimlerini karşılayacak her türlü hizmeti sunmak, bizim görevimizdir. Her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmaya, onların dertlerine çare olmaya çalışıyoruz. Kaldırım düzenleme çalışmalarını engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yaptık. Yeni düzenlemelerle engelsiz ve daha yaşanılabilir Buldan için çalışmalarımız devam ediyor. Bu vesileyle engellerin kaldırıldığı bir dünya için,  tüm engelli kardeşlerimin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum” diye konuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER