Başkan Şevik, Gaziantep'te Buldan'ı temsil etti

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, üyesi olduğu Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknoloji Fuarı'na katılarak Buldan'ı temsil etti.

Başkan Şevik, Gaziantep'te Buldan'ı temsil etti

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Üyesi Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Gaziantep'de düzenlenen EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknoloji Fuarı kapılarında ilçeyi temsil etti. TBB ile Akort Fuarcılık iş birliğinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılan fuarda; ulaşım, güvenlik, tarım, sağlık, eğitim, gıda güvenliği, tedarik zinciri alanlarında yeni teknolojiler ve akıllı uygulamalarında çalışmaları olan yerel yönetimlerin de yer aldı. Fuar ile sosyal ve kültürel belediyecilik konularının ele alındığı panel ve toplantılara da katılan Başkan Şevik, fuar ve toplantıların oldukça verimli ve güzel geçtiğini söyledi. Başkan Şevik, “Tarihi kültürel ve doğal zenginlikleriyle turizm kenti olan Buldanımızın gelişimine katkı sağlayacak önemli fikirler edindik. Artık altyapı belediyeciliği bitti. Tüm dünya akıllı şehirleri konuşurken, Buldan olarak bizler de bir taraftan tarihimizi, kendine özgü mimarisiyle dikkat çeken kültür mirasımız evlerimizi ve sokaklarımızı koruyarak gelecek kuşaklara aktarmak için çalışırken diğer taraftan da teknoloji ile yarışıyoruz. O nedenle, bu fuarda da iyi uygulamaları, çalışmaları görerek kendimize örnek aldık. Her belediyenin birbirinden öğreneceği çok şey var. Kendi adıma ve fuara katılan diğer belediye başkanlarımız açısından fuarın çok yararlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

“BU TÜR TOPLANTILARI ÖNEMSİYORUM"

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in “Dünya nereye gidiyoru çok iyi bilmemiz lazım. Hepimiz zamanın ve mekânın şahitleriyiz. Rekabeti yönetemez, ortak söylem ve eylem birliği oluşturmazsak şehirleri istediğimiz noktaya getiremeyiz” sözlerinin de kendilerine ilham verdiğini belirten Başkan Şevik, "Türkiye Belediyeler Birliği üyesi olmamı bu tür toplantıları bu nedenle çok önemsiyorum” dedi. Fuar açılışına katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun "Yerel kalkınmanın ve şehri zenginleştirmenin yolu tanıtım ve markalaşmadan geçiyor"    ifadelerini Buldan'da da uygulamak için 5 yıl aradan sonra yeniden yola çıktıklarını vurgulayan Başkan Şevik, “Buldan'ın tanıtımına ağırlık veriyoruz. Geçmişi 5500 yıl öncesine dayanan hem Tripolis Antik Kenti’yle, günümüze kadar gelen geleneksel el dokumalarıyla, organik tarımıyla ve sahip olduğumuz doğal güzelliklerimizle marka şehir olma yolunda çalışmalarımız hızla devam ediyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER