Başkan Şevik, kan bağışında bulundu

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Kızılay'a kan bağışında bulundu. Buldanlılara kan bağışı yapmaları çağrısında bulunan Başkan Şevik, “Tek kaynağının insan olması ve ihtiyaç duyulduğu zaman yerine konacak bir yedeğinin de bulunmaması sebebiyle kan vermek çok önemlidir” dedi.

Başkan Şevik, kan bağışında bulundu

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye hizmet binasının alt katında bulunan Kızılay Kan Bağışı Noktası’na giderek, kan bağışında bulundu. Bu davranışıyla Buldanlı hemşehrilerine örnek olan Başkan Şevik, sağlığı yerinde olan vatandaşlara kan bağışı konusunda çağrıda bulundu. Kanın yerini tutacak, alternatif bir tedavinin olmamasının ve tek kaynağının insan olduğunu hatırlatan Başkan Şevik, “Verdiğimiz bir ünite kanın üç hayat kurtardığını biliyoruz. Ayrıca kan verdiğinizde kan hücrelerin yenilendiği ve daha sağlıklı olduğumuzu söylüyor uzmanlar. Kan bağışı konusunda duyarlı olmak hem kan vererek ruhen de rahatlamak mümkün. Bir hayat kurtarmanın verdiği vicdan rahatlığı her şeye değer. Bir gün kan ihtiyacı olan bizim yakınımız da olabilir. O nedenle ben sağlıklı tüm vatandaşlarımızdan, hem hayat kurtarmak, hem de sağlıklı hücrelere sahip olmaları için kan bağışında bulunmalarına davet ediyorum” dedi.

“Kızılay’a yer tahsis ettik”

Buldanlı gönüllü bağışçıların önceki yıllarda Kızılay Kan Bağış TIR’ın’da kan vermek zorunda kaldığını söyleyen Başkan Şevik, “Kızılay’a belediye hizmet binamızın alt katında yer tahsis ettik. Kızılay, belirli günlerde burada kan bağışlarını alıyor. Hem Kızılay ekibi, hem de gönüllü bağışçılarımız için daha rahat bir ortam sunmuş olduk” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER