Başkan Şevik mahalle ziyaretlerini sürdürüyor

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahalle ziyaretlerine Alacaoğlu, Sarımahmutlu, Kırandamı ve Boğazçiftlik mahalleleri ile devam etti. 

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, vatandaşların ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve belediye çalışmalarını incelemek amacıyla başlattığı mahalle ziyaretlerine Alacaoğlu, Kırandamı, Sarımahmutlu, Kırandamı ve Boğazçiftlik Mahalleleri ile devam etti. Buldan Belediyesi Fin İşleri Müdürlüğü ekiplerince inşaatı devam eden Alaacoğlu Sosyal Tesisi’nde incelemelerde bulunan Başkan Şevik, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Başkan Şevik’e Mahalle Muhtarı Mustafa Çankaya ve birim müdürleri eşlik etti. Sosyal Tesis inşaatının en kısa zamanda tamamlanacağını söyleyen Başkan Şevik, muhtar Çankaya’nın taleplerini de yerinde inceledi. Başkan Şevik, “Alacaoğlu Mahallemizde sosyal tesis inşaatı tamamlandığında, mahalle girişine tag da yapacağız” dedi. Alacaoğlu Mahallesi’ndeki incelemelerin ardından Sarımahmutlu Mahallesi’ne geçen Başkan Şevik, Buldan Belediyesi tarafından yapılan istinat duvarını ve çevresinde incelemelerde bulundu. İstinat duvarı çevresinde düzenleme yapılması ve tespit ettiği eksikliklerin giderilmesi için ekiplerine talimat veren Başkan Şevik, daha sonra Kırandamı Mahallesi’ni ziyaret etti.  

KIRANDAMI MAHALLESİ'NE ZEYTİN BAHÇESİ YAPILACAK

Kırandamı Mahalle Muhtarı Mehmet Aksoy’un talebi doğrultusunda yapılacak sosyal tesis alanında incelemelerde bulunan Başkan Şevik, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan tahsis talebinde bulunacakları eski okul alanında, kapalı ve açık düğün salonu ile aşevinden oluşan sosyal tesis yapılacağını söyledi. Oldukça geniş olan okul alanın bir bölümüne zeytin bahçesi olarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunmak istediklerini de vurgulayan Başkan Şevik, “Okul binasının arkasında kalan boş alana zeytin fidanları dikmek istiyoruz. İklimi de oldukça müsait. Hem boş alanı değerlendireceğiz hem de mahalle sakinlerimize ek gelir sağlamış olacağız” dedi.

ANIT AĞAÇLAR KORUNACAK

Muhtar Aksoy ile birlikte Kırandamı Mahallesi Curalar Mevkii’nde incelemelerde bulunan Başkan Şevik, buradaki anıt ağaçları koruma altına alınacağını söyledi. Ayrıca eski mezarlığın çevresinde de düzenleme yapılacağını da belirten Başkan Şevik, “Buldan’ın en eski yerleşim yerlerinden biri Kırandamı Mahallesi. Kırandamı, belediye hizmetlerinden hak ettiğini alacak” diye konuştu.

BOĞAZÇİFTLİK'E SOSYAL TESİS

Başkan Şevik, Boğazçiftlik Mahalle Muhtarı Mehmet Şahin ile birlikte sosyal tesis alanında incelemelerde bulundu. Eski okul binası ve bahçesinin sosyal tesis alanı olarak değerlendirmek istediklerini söyleyen Başkan Şevik, “Söz verdiğimiz gibi her mahalleye bir sosyal tesis kazandıracağız.  Mahalle ziyaretlerimizde muhtarlarımızla istişarelerde bulunarak hem mahallelerimizin eksikliklerini yerinde tespit ediyoruz, hem de yapacağımız sosyal tesisler için en uygun alanı belirliyoruz” dedi. Boğazçiftlik Mahallesi’ndeki incelemelerinin ardından Karaköy Mahallesi’ne geçen Başkan Şevik,  Denizli Kumkısık Mevkii’nde meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren minibüs şoförü Yaşar Kocaman’ın ailesi ile aynı gün vefat eden mahalle sakinlerinden Ahmet Ak’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu, acılarını paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER