Başkan Şevik, MİS yönetiminde

Emeğin en yüce değer olduğu düsturu ile hareket eden ve hep çalışanlarının yanında yer alan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  şimdi de Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) bünyesinde hem belediye işçilerin hakkını korumak,  hem de üyeleri olan belediyelerin iş barışına ve verimliliğini artırmak için mücadele edecek.

Başkan Şevik, MİS yönetiminde

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası’nın (MİS), geçtiğimiz ekim ayı içerisinde yaptığı 8. Olağan Genel Kurulu’nda Denetleme Kurulu’na seçilmişti. Başkan Şevik, MİS’in Adana’nın merkez Sarıçam Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiği Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Belediye Başkanlığı yaptığı ilk iki dönemde olduğu gibi bu dönemde de belediye çalışanlarının yanında yer olan Başkan Şevik,  işçilerin hakkını koruma,  belediyelerin iş barışına ve verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını MİS çatısı altında sürdüreceğini belirtti. Başkan Şevik, “İlk başkanlık yaptığım 2007-2014 yıllarında olduğu gibi yeni dönemde de çalışanlarımızın yanında olmaya devam ediyorum. Biz çalışanımızın her zaman en iyisini alması gerektiği inancıyla hareket ettik. Gerek Sosyal yardımlar, yemek parası, ikramiye gibi benzeri haklar hariç olmak üzere en az alan çalışanımızın maaşlarını asgari ücretin üzerinde tutmaya gayret gösterdik. Bundan böyle  İşçinin hakkını alın teri kurumadan veren bir düstur içinde olan MİS bünyesinde, hem işçilerimizin hakkını korumak, hem de üye belediyelerimizin, iş barışına ve verimliliğin artmasına katkıda bulunmaya çalışacağım” dedi.

MİS’E 178 BELEDİYE VAR

MİS’in 1999 yılında kurulduğunu ve belediye idareleri ile işçiler arasında iş barışını sağlayan tüm sözleşmelere müdahil olduğunu belirten Başkan Şevik, Denetim Kurulu Üyesi olduğu MİS hakkında şu bilgileri verdi: “MİS'e üye olan belediyelere iş barışı sağlayan bir sendika. Hem işçilerin rahat, huzur içerisinde halkımıza faydalı olması hem de belediyelerin mali yükünü yükseltmemek lazım geldiği inancı içerisinde hareket ediyor.  MİS’e üye 178 belediye var” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211