Başkan Şevik, orman yangınları konusunda vatandaşları uyardı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  vatandaşların ormanlık alanda duman veya ateş görmeleri durumunda 112 Acil Çağrı Merkezi ve 177 Yangın İhbar Hattı’na zaman kaybetmeden haber vermelerini istedi.

Başkan Şevik, orman yangınları konusunda vatandaşları uyardı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yangın bölgelerine giderek, yangın söndürme ekiplerine destek verdi, bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Mustafa Şevik, “Türkiye’mizin dört bir tarafından gelen orman yangınları ciğerlerimizi yakarken,  Buldan’ımız da büyük bir yangın tehlikesi atlattı. Pazartesi öğleden sonra meydana gelen ancak perşembe günü sabah saatlerinde kontrol altına alınabilen Türlübey orman yangını, ekiplerimizin üstün gayretleri, çevre il ve ilçelerden gelen desteklerin yanısıra Azerbaycan askerlerimizin müdahalesiyle yerleşim bölgelerine ulaşmadan söndürülebildi. Ayrıca ilçemizin dörç noktasında da meydana gelen orman yangını ekiplerimiz tarafından anında müdahale edilerek büyümeden söndürüldü. Bu yangınlardan birini gece saat 2.30 sıralarında İçme Deresi mevkiinde yaşadık. İçme Deresi Mevkindeki ormanlık alanda meydana gelen yangın, Orman Teşkilatımızın, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerimizin ve buldan belediyesi personelimizin anında müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.  Orman yangınlarına müdahalede sağladığı ekip ve araç desteğinin yanısıra  her daim bizlerin yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ederim” dedi.

Orman yangınları konusunda vatandaşları uyaran Buldan “Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının artması ormanlarımızda yangın riskini de artırıyor. Ormanlarımız yangın tehlikesi altında. Vatandaşlarımızdan ricamız orman yangınlarına sebep olabilecek davranışlardan uzak durmaları, ormanlık alanlara girmemeleri.  Ayrıca, ormanlık alanda duman veya ateş görmeleri durumunda 112 Acil Çağrı Merkezi ve 177 Yangın İhbar Hattı’na zaman kaybetmeden haber vermelerini önemli rica ediyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2021, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER