Başkan Şevik, ‘Sağlıklı Kentler Birliği’nin meclis toplantısına katıldı

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin 35. Olağan Meclis Toplantısı'na katılan Buldan Belediye Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Meclis Üyesi Mustafa Şevik, “Hedefimiz pendemi sürecinde de önemini daha iyi anladığımız sosyal ve sağlıklı belediyecilik” dedi.

Başkan Şevik, ‘Sağlıklı Kentler Birliği’nin meclis toplantısına katıldı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne temsilen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin 35. Olağan Meclis toplantısına katıldı. Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantının ana temasının pandemi sürecinde önemi daha iyi kavranan sağlıklı kentler olduğunu açıklayan Başkan Şevik, yapılan organizasyondan dolayı Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile toplantıya ev sahipliği yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkür etti. Buldan Belediyesi olarak hedeflerinin sosyal ve sağlıklı belediyecilik olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, “Bu hedefe ulaşmak içinde Sağlıklı Kentler Birliği’nin çalışmalarını yerinde görmek, izlemek, çözüm üretmek ve aksayan yönler varsa bunları gidermek amacıyla yapılan bu toplantı bizim için çok değerli. Sağlıklı Kentler üyesi olan mevkidaşlarımızla fikir alışverişinde bulunma imkanı bulduk” dedi.

“Salgından önemli dersler çıkardık”

Salgın sürecinden sağlıklı kentlerin önemini bir kez daha anlaşıldığını vurgulayan Başkan Şevik, “Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Alinur Aktaş'ın ifade ettiği gibi belediye başkanları, görev yaptıkları şehirlerin ve ilçelerin doktorlarıdır. Salgından önemli dersler çıkardık. Buldan Belediyesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da önceliğimiz insan sağlığı olacak” diye konuştu. Başkan Şevik, meclis toplantısının ardından Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Alinur Aktaş ile Meclis Üyeleriyle birlikte Yeşilyurt Belediyesi tarafından hizmete sunulan Yöresel Ürünler Pazarı’nı ve Tekstil Müzesi’ni gezdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2021, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER