Başkan Şevik: “Tarihi sokağı yeniden canlandıracağız”

Buldan'ın tarihi Dokuma Pazarı Sokağı’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, sokaktaki sıralı dükkanların yeniden açılması için çalıştıklarını söyledi. Başkan Şevik, "Dokuma Pazarı Sokağı eski hareketli günlerine yeniden kavuşacak" dedi.

Başkan Şevik: “Tarihi sokağı yeniden canlandıracağız”

Bir dönem haftanın iki günü kurulan pazarı ile bölgenin en önemli ticaret merkezlerinden olan Buldan’ın tarihi Dokuma Pazarı Sokağı'nı yeniden canlandırmak için çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Mustafa Şevik, sokakta incelemelerde bulundu, esnafı ziyaret etti.

2011 yılında Buldan'ın ilk restore edilen sokaklarından biri olan Dokuma Pazarı Sokağı’nın yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, sokak üzerinde bulunan ve aynı dönem restore edilen sıralı dükkanları da yeniden hizmete açılacağını söyledi.

Başkan Şevik, “Yaklaşık 80-90 yıl önce ilçemizin Dokuma Pazarı Sokağı ile Çarşı Sokak’ta haftanın iki günü pazar kurulurdu. İstanbul, İzmir, Bursa gibi illerden buraya alışveriş için gelirlerdi. Belediye olarak burasını yeniden canlandırmak istiyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan tarihi Dokuma Pazarı Sokağı’nı, Buldan'ın yöresel ürünlerinin, geleneksel el dokuması ile organik tarım ürünlerimizin sergilendiği, tanıtıldığı ve pazarlandığı turisttik mekanlar haline getirmek istiyoruz” dedi. Dokuma Pazarı Sokağı'nda berber salonu işleten Abdullah Keskin’e hayırlı işler dileyen Başkan Şevik, burada tıraşını oldu, pandemi sürecinde zor bir dönemden geçen esnafa da destek verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER