Başkan Şevik, Yunus Emre Parkı için kolları sıvadı

Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700’üncü yıl dönümü kapsamında 2021 yılının ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ ilan edilmesi üzerine harekete geçen Buldan Belediye Başkanı Şevik, Yunus Emre’nin şiirlerinde işlediği insan ve doğa sevgisinin, hoşgörünün yaşatılacağı bir yeşil alan ve parkın Buldan’a kazandırılacağını açıkladı.

Başkan Şevik, Yunus Emre Parkı için kolları sıvadı

Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700’üncü yıl dönümü olması münasebetiyle UNESCO tarafından anma, kutlama ve yıl dönümleri arasına alınmasının ardından; 2021 yılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ olarak ilan edildi.

Bu kapsamda harekete geçen Buldan Belediyesi, 4 Eylül Mahallesi’nde Yunus Emre Parkı yapımı için kolları sıvadı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik, birim müdürleri ve meclis üyeleriyle birlikte Yunus Emre Parkı’nın yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Yunus Emre’nin şiirlerinde işlediği insan ve doğa sevgisinin, hoşgörünün yaşatılacağı bir parkı Buldan’a kazandırmak istediklerini söyleyen Başkan Şevik, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türk dili ve medeniyetinin temel taşlarından biri olan Yunus Emre'nin vefatının 700’üncü yılı nedeniyle 2021 yılını ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ ilan edildi. Buldan Belediyesi olarak, Yunus Emre’nin adına yakışan yeşil alan ve parkı ilçemize kazandırmak istiyoruz. Çocuklarımıza,  gelecek hem tasavvuf şairi Yunus Emre’nin adını hem de onun dünya görüşünü gelecek nesillere miras bırakmak istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER