Başkan Şevik, zabıta haftasını kutladı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 195’inci yıl dönümü dolayısıyla, BELKÜM’de zabıta personeliyle bir araya gelerek; pasta kesti, personelin haftalarını kutladı. 

Başkan Şevik, zabıta haftasını kutladı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Zabıta Teşkilatı’nın temellerinin atıldığı 1826 yılı esas alınarak, her yıl 1-7 Eylül arası kutlanan ‘Zabıta Haftası’nın 195. kuruluş yıl dönümünde, zabıta ekipleriyle bir araya geldi.  Zabıta Müdürü Hasan Uysal ile birlikte kuruluş yıl dönümü pastasını kesen Başkan Şevik, “7 gün 24 saat esasına göre çalışan Belediye Zabıta Müdürlüğü personelimiz; vatandaşımıza sağlıklı, huzur ve güven ortamını sağlamak için büyük çaba sarf etmektedir. Zabıta mesleği aynı zamanda dürüstlük, ilke ve özverinin simgesidir. Sürekli sahada bulundukları için Belediyenin işiten kulağı, gören gözü olan Zabıta Teşkilatımız, belediye ile vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bugüne kadar yaptıkları fedakârca çalışmalardan dolayı başta Buldan Belediye Zabıta Teşkilatımız ile ülkemizin dört bir yanında vatandaşların huzur ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde sürdüren tüm Zabıta Teşkilatımızın Haftası’nı kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

TOP DAMI'NA ZABITA ANITI YAPILACAK

Buldan’da 1940’lı yıllarda Top Damı Mevkii’nde Ramazan topu patlatırken şehit düşen zabıta amirinin adının verileceği bir anıt yapılacağını söyleyen Başkan Şevik, “Biliyorsunuz ilçemizde Ramazan ayında iftar ve sahur zamanlarında top atışı yerine canavar düdüğü çalınıyor. Bunun nedeni ise 1940 yılında o dönem belediye zabıta amirimizin atışı sırasında şehit düşmesidir. Top atışlarının yapıldığı Top Damı’na şehit zabıta amirimizin adının da yaşatılacağı  ‘Zabıta Anıtı’ yapacağız. Top Damı, yıllar öncesinde olduğu gibi yeniden canlanacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER