Başkan Şevik’ten 23 Nisan mesajı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak, 23 Nisan’ın Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurguladı.

Başkan Şevik’ten 23 Nisan mesajı

TBMM’nin açılışının 101’inci yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiğini bu şanlı günün, Türk ulusunun bağımsızlık ve gurur günü olduğunu belirtti.

Başkan Şevik, “23 Nisan 1920 tarihi, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturmaktadır. Milli egemenliğin ilan edildiği Cumhuriyet’in temelinin atıldığı bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak da armağan edilmiştir. Sevginin, masumiyetin, umudun, kardeşliğin ve barışın, temsilcileri olarak, dünyaya en anlamlı gözlerle bakan, bizlere geleceğe dair umutlar veren tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” İfadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER