Başkan Şevik’ten esnaf ziyareti

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, hafta sonu esnafla bir araya geldi. İlk olarak sanayi esnafını ziyaret eden Başkan Şevik, Dokuma Pazarı Caddesi'ndesindeki esnaflarla bir araya geldi.

Başkan Şevik’ten esnaf ziyareti

Hafta sonu esnaf gezisine çıkan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilk olarak sanayi esnafını ziyaret etti. Sanayi esnafıyla bir araya gelen Başkan Şevik, burada esnafla sohbet etti.

Esnafın sorun ve çözüm önerilerini de dinleyen Başkan Şevik, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Buldan Belediyesi tarafından sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamasının yapıldığı örnek sokaklardan olan Dokuma Pazarı Sokağı'nı da gezen Başkan Şevik, esnafa bol kazançlar diledi.

Dokuma Pazarı Sokağı'ndaki tarihi fırını restore ederek ‘Sanat Tasarım Atölyesi’ olarak hizmete açan Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmeni Pınar Başar ve eşi Gürkan Başar'ı ziyaret eden Başkan Şevik, çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Başkan Şevik, "Bir dönem ilçemizin en hareketli pazarının kurulduğu sokağımızı yeniden canlandırmak istiyoruz. Sanat atölyesi ve Buldanınımızın yöresel ürünlerinin satıldığı mağazaları burada açarak, turizme katkı sağlayan girişimcilerimize teşekkür ediyorum. İnanıyorum burası yeniden eski canlılığına kavuşacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER