Başkan Şevik’ten evi yanan Kurttaş ailesine ziyaret

Geçtiğimiz günlerde Yenicekent’in eski Kurtuluş Mahallesi'nde meydana gelen yangında evini kaybeden Kurttaş ailesini ziyaret eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Kaymakamlığının yardımlarının yanı sıra biz de belediye olarak aileye destek olacağız. Kurttaş ailesinin yaraları en kısa zamanda sarılacaktır. Ailemize geçmiş olsun” diye konuştu.

Başkan Şevik’ten evi yanan Kurttaş ailesine ziyaret

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, Cumhur İttifakı Meclis üyeleri ve ilçe yöneticileriyle birlikte, geçtiğimiz günlerde Yenicekent’in eski Kurtuluş Mahallesi'nde meydana gelen yangında evini kaybeden Fadime Kurttaş'ı ziyaret etti. Başkan Şevik, kaymakamlığın yardımlarının yanı sıra belediye olarak da aileye destek olacaklarını açıkladı. Başkan Şevik, “Bizi biz yapan yardımlaşma duygusudur. Bizler iyi günde de kötü günde de vatandaşlarımızın yanındayız. Kaymakamlığının yardımlarının yanı sıra biz de belediye olarak aileye destek olacağız. Kurttaş ailesinin yaraları en kısa zamanda sarılacaktır. Ailemize geçmiş olsun” dedi.

Başkan Şevik, Yaş Meyve Ve Sebze İşleme Tesisi’ni inceledi

Türkiye’nin ve dünyanın ilk sultaniye çekirdeksiz üzümünün yetiştiği Yenicekent Mahallesi’nde 30 Haziran'da hizmete girecek olan Yaş Meyve Ve Sebze İşleme Tesisi’ni de ziyaret eden Başkan Şevik, 4U Seracılık ve Tarım Şirketi yetkililerinden bilgi aldı. Günlük 10 ton yaş meyve ve sebzenin kurutulma kapasiteli tesisin, yalnızca Yenicekent Mahallesi'ne değil komşu ilçelere de hizmet vereceğini vurgulayan Başkan Şevik, “Tesis, Buldan Bölgesi’nde üretilen meyve ve sebzenin özellikle yurtdışı pazarlara ulaşmasını sağlayacak ve ürünlerin katma değerini büyük oranda artıracaktır. 30 Haziran'da açılışını gerçekleştireceğimiz tesis, Yenicekentimize ve bölgemize hayırlı olsun" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER