Başkan Şevkan: "Acıpayam'da 400’ün üzerinde kişi bu hastalığı geçirdi"

Dünyaya yayılan korona virüs hakkında açıklama yapan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, “Bu olay 2-3 yıl sürecek. Kısa bir süre değil, 2-3 ay falan değil. Uzun yıllar bizimle birlikte olacak” dedi.

Başkan Şevkan: "Acıpayam'da 400’ün üzerinde kişi bu hastalığı geçirdi"

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs ile mücadele sürüyor. Dünyayı etkisi altına alan korona virüs hakkında konuşan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan; herkesin önlem alması gerektiğini belirtti. Sağlık çalışanlarına alkış tutmanın  yeterli olmadığını dile getiren Başkan Şevkan; “Onlara bunun faydası yok. Kurallara uyarsak onlara yeter. Maskemizi çıkarmayalım. Kalabalıklardan uzak duralım. Bu olay 2-3 yıl sürecek. Kısa bir süre değil, 2-3 ay falan değil. Uzun yıllar bizimle birlikte olacak. Biz bunu yaşayacağız. Bunu atlatmamız gerekiyor. Denetleme yapıyoruz. Ancak amacımız ceza değil. Öğretmek ve eğitmek amaçlı. Maske kuralı hayat kurtarıcı” dedi.

“400’ÜN ÜZERİNDE KİŞİ BU HASTALIĞI GEÇİRDİ”

Acıpayam’da vaka sayılarındaki yükselişin inişli çıkışlı devam ettiğini belirten Başkan Şevkan; “Rehavete kapılmamalı. Temiz olduğunu düşündüğümüz ilçeler bizleri geçmiş durumda. İlçemizde genel toplamda 400’ün üzerinde kişi bu hastalığı geçirdi. İyileşenler var. Tedbir almamız gerekiyor” şeklinde ifade etti.

“KORONANIN SİYASETİ YOK”

Kendisinin de bir hekim olduğunu dile getiren Başkan Şevkan; “Ben bir hekimim. Halkıma sahip çıkmalıyım. Doğru olanı söylemem gerekiyor. 56 binlik Acıpayam ilçesi akıllı insanların olduğu ilçedir. Halkımız kurallara uyacaktır. Koronanın siyaseti de yok. Tıbbın sağı solu yoktur. Herkes hasta olabilir. Bu ciddi bir durum. Diğer ilçelere göre iyiyiz. Ancak tedbire devam” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER