Başkan Şevkan Acıpayam’da hem doktor hem de başkan

Korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların evlerinden çıkmaları ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Acıpayam Kaymakamlığı, Acıpayam Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ‘Vefa Destek Grubu’ oluşturuldu. Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, çağrı merkezine gelen aramaları bizzat kendisi yanıtladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs, dünyayı etkisi altına aldı. Virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında en fazla risk grubu olan 65 yaş ve üstünün sokağa çıkmaması kararı alındı.

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde sokağa çıkamayan yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Acıpayam Kaymakamlığı, Acıpayam Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ‘Vefa Destek Grubu’ oluşturuldu.

Ayrıca 112, 155 ve 156 ile belediyenin 0545 637 6280 ve 0258 518 2028 numaraları üzerinden yaşlıların ihtiyaçlarını bildirebilecekleri çağrı merkezi kuruldu. Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, çağrı merkezine geçerek, merkeze gelen telefonları yanıtladı. Telefonları yanıtlayan Başkan Şevkan ilçe halkına hem doktor hem de başkan olarak yardımcı oluyor.

“İHTİYAÇ ORANINDA EKİP VE ARAÇ GÖREVLENDİRİLDİ”              

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Şevkan; “Evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için ihtiyaç oranında ekip ve araç görevlendirilmiştir. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla görevimizin başında ve milletimizin hizmetindeyiz” dedi. Öte yandan Vefa Destek Grupları tarafından ziyaret edilen vatandaşlara evlerinden çıkmamaları konularında bilgilendirmelerde bulunuldu. Devletin sunmuş olduğu hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini bildiren vatandaşlar, görevlilere ve Başkan Şevkan’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER