BAŞKAN ŞEVKAN MUHTARLARLA BULUŞTU

BAŞKAN ŞEVKAN MUHTARLARLA BULUŞTU

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem ve teknik personeli mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem ve teknik personeli mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan ve vatandaşa hizmetin öncelikli görevleri olduğunun altını çizen Başkan Şevkan, her mahallemizin  sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümünü de muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla işbirliği yaparak çözüme kavuşturduklarını ifade etti.

“2016  YILINDA 350  BİN METREKARE TAŞ DÖŞEDİK”

Acıpayam’da yapılan alt ve üst yapı çalışmaları hakkında da konuşan Başkan Şevkan, “2016 yılı içinde üç mahallemiz haricinde diğer tüm mahallelerimizde alt ve üst yapı çalışmalarının ikinci etabını tamamladık. 2016  yılında 350  bin metrekare taş döşedik. Bizler ekip arkadaşlarımız ile birlikte hiçbir muhtarımızı diğer muhtarımızdan ayırmıyoruz. Muhtarlarımız ile birlikte el ele vererek birbirimizden ayrılmaz bir makine gibi mahallelerimizi güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

“TAŞKIN DERELER ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ”

“Bazı güzelliklere ulaşmak için bazı güzellikleri feda etmek gerekiyor” diyen Başkan Şevkan “Dere yataklarımızın ilçe merkezimizdeki gibi güzel olması için dere yatakları temizleme çalışmalarını başlattık. Taşkın korumalar için tüm muhtarlarımız mahalle halkı ile görüşüp çalışmaları yapmalarını istedi. Taşkın dereler çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

 SEVGİ ELİMİZ HİZMET VERİYOR

2016 yılı içerisinde yardıma muhtaç kişilere Acıpayam Sevgi Eli vasıtasıyla yardım edildiğinin altını çizen Başkan Şevkan, şunları aktardı: “2016 yılı başından itibaren yardıma muhtaç, kimsesiz olan durumu zor olan yaşlılarımızı Belediye olarak sahip çıkıyoruz. İlçe merkezimiz ve mahallelerimizde muhtarlarımız yardıma muhtaç olan yaşlılarımızı tespit edip bizlere ulaştırıyorlar. İlk etapta evlerinin temizliği, bakımları, kış aylarında sobalarının yakımı ve yemek ihtiyaçlarını karşılamak için  Kaymakamlığımızın, Belediyemizin  ve Sevgi Elimizin desteği ile onlara yardım elini uzatmaya devam ediyoruz.” 

“BİZLER HİZMET SEVDASI İNSANLARIZ”

Her mahallede kapalı pazaryeri projesinin adım adım devam ettiğini bildiren Başkan Şevkan, “Çalışmalarımız tüm mahallelerimize yayılarak mahallelerimizi kapalı pazaryerlerine kavuşturacağız. Bizler hizmet sevdası insanlarız. 2014 yılında Belediye Başkanı olarak ve muhtarlarımız halkın oyları ile seçildiler. Bizlerde el ele vererek, ayrım yapmadan  56 mahallemizi  daha güzel yapmak için daha çok çalışacağız” dedi. Toplantı sonunda mahalle muhtarları mahallelerindeki eksiklikleri dile getirdi. Başkan Şevkan’da birim müdürlerine talimat vererek gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER