Başkan Şevkan, sokaklarda korona virüs uyarısı yapıyor

Denizli'nin Acıpayam İlçesi’nde, asıl mesleği doktorluk olan Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, cadde ve sokaklardaki vatandaşları bulaşıcı hastalığa karşı uyarıyor. Belediyenin zabıta aracıyla ilçedeki sokakları dolaşan Başkan Şevkan, megafonla vatandaşlara gerekmedikçe evden çıkmamalarını söylüyor.

Başkan Şevkan, sokaklarda korona virüs uyarısı yapıyor

Korona virüs nedeniyle kısmi karantina altına alınan Acıpayam İlçesi’nde, esas mesleği doktorluk olan Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, vatandaşları salgın hastalığa karşı uyarıyor. İlçede vaka sayılarının artmasının ardından, yayılma riski nedeniyle kısmi karantina kararı alınmasında önemli rol oynayan Başkan Şevkan, belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlar yaparak vatandaşlara tedbirli davranmalarını anlatıyor. Başkan Şevkan, cadde ve sokaklarda gördüğü insanlara da sosyal mesafe kurallarına uymalarını ve maskesiz dolaşmalarını söylüyor. Sık sık belediyenin zabıta aracına binen Başkan Şevkan, megafonla vatandaşlara gerekmedikçe evden çıkmamalarını yönünde çağrı yapıyor.“HERKES KENDİ MAHALLESİNİ, İLÇESİNİ KORUMALI”

Başkan Şevkan, ilçede aldıkları tedbirlerle vatandaşları korona virüs salgınından korumaya çalıştıklarını belirtti. İlçede belediye başkanı olmadan doktor olarak görev yaptığını aktaran Başkan Şevkan, “Ben her şeyden önce bir hekimim. Vatandaşlarımızı korona virüse karşı en iyi şekilde korumak istiyoruz. İlçe sakinlerimize eğer mümkünse evlerinden çıkmamaları, maskelerini takmalarını öneriyorum. Dışarı çıkmaları gerekiyorsa sosyal mesafe kurallarına muhakkak uymaları gerekiyor. Biz vatandaşlarımıza dışarıda işlerini bitirdikten sonra evlerine girmeleri gerektiğini söylüyoruz. Zorunlu olmadığı sürece başka il ve ilçelerden Acıpayam'a gelmelerini istemiyoruz. Herkes bu durumda kendi mahallesini, ilçesini korumalı” dedi.

“BU İLÇENİN BELEDİYE BAŞKANI OLMADAN ÖNCE DOKTORUYDUM”    

Vatandaşları bilgilendirmek için gün içerisinde belediye ekipleriyle birlikte yoğun bir çalışma yaptıklarını kaydeden Başkan Şevkan, “Kırsal mahallelere gidip uyarılar yapıyoruz. Çoğu bilgilendirmeyi kendim yapıyorum. Çünkü ben bu ilçenin belediye başkanı olmadan önce doktoruydum. Acıpayam halkı çok uyumlu davranıyor. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmıyorlar ve uyarılarımızı dikkate alıyorlar" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221