Başkan Şevkan’dan, maske ve sosyal mesafe uyarısı

Korona salgını sürecinde kurduğu çağrı merkezi ve yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan; hafta sonu sokağa çıkacak 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile pazartesi açılacak olan berber ve kuaför işletme sahiplerine seslendi, maske ve sosyal mesafe uyarısı yaptı.

Başkan Şevkan’dan, maske ve sosyal mesafe uyarısı

Korona salgını sürecinde kurulan çağrı merkezi ve yapılan dezenfektan çalışmalarıyla dikkat çeken Acıpayam Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Hafta sonu sokağa çıkacak 65 yaş ve üstü vatandaşlara sosyal mesafe uyarında bulunan Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan; “Korona salgını ülkemizde çok doğru bir şekilde yürütülüyor. Ancak salgın hala etkisini sürdürüyor. Bu yüzden önlem almaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor. Normalleşme süreciyle birlikte lütfen rehavete kapılmayalım. 65 yaş ve üstü vatandaşlar da bu konuda dikkat etmeli. Maske takılmalı ve sosyal mesafeye dikkat edilmeli. Çünkü virüs her fırsatı takip ediyor” dedi.

“SÜRECİ HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Başkan Şevkan ayrıca pazartesi açılacak olan berber ve kuaför işletme sahiplerine de değindi. Şevkan; “ Berber ve kuaför sahiplerine büyük görev düşüyor. Müşteriler için temizlik konusuna dikkat edilmeli. Bu işyerlerinde biz gereken dezenfekte işlemlerini yaptık. İşyeri personelleri lütfen maskesini ve eldivenini taksın. Vatandaşlarımızın da bu konuda işyerleri sahiplerine yardımcı olsunlar. Yolcu taşımacılığına da değinen Başkan Şevkan;  “ Şoför arkadaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Lütfen maske taksınlar. Maske takmayan yolcu almasınlar. Bu süreci hep birlikte başaracağız. Yolcu taşımacılığı kurallarına uyulması gerekiyor. Otobüslerde bir yolcu dahi fazlalık olmayacaktır. Lütfen bu kurallara uyalım. Kesinlikle yolcular yan yana oturmasın. El dezenfektan kullanımına önem verelim ”şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211