Başkan Soyer’den Honazlı üreticilere destek sözü

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’i kabul eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Honazlı üreticilerin başta kiraz olmak üzere ürünlerinin değerlendirilmesi noktasında çalışma içinde olduklarını söyledi.

Başkan Soyer’den Honazlı üreticilere destek sözü

Honaz kirazının tanıtımının yapılması için ve üreticilerin mağdur olmaması için yoğun çaba harcayan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’ya yaptığı ziyarette, kiraz takdim etti. Başkan Kepenek, ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Ziyarette; Honaz kirazının önemi üzerinde durulurken, Başkan Kepenek, Tunç Soyer’den kiraz başta olmak üzere tarımsal ürünlerin değerlendirilmesi noktasında destek istedi. Honaz’a geldiğinde verdiği destek sözünün arkasında olduğunu belirten Tunç Soyer, “Honaz’da 2 Haziran’da demokrasi şöleni yaşandı ve halkımızın büyük takdiri ile Başkanımız kazandı. Bizler de güzel ilçemize geldiğimizde üreticilerimize destek sözü vermiştik. Biz bu sözümüzün arkasındayız. Kiraz başta olmak üzere tarım ürünlerinin değerlendirilmesi noktasında çalışma içindeyiz. Honazlı vatandaşlarıma selamlarımı iletiyorum” dedi.

“İLERLEYEN SÜREÇTE ADIMLAR ATILACAK”

Başkan Kepenek ise şunları kaydetti: “İzmir gibi ülkemizin en önemli şehirlerinden birinin bizlere vereceği destek çok önemli. Bu konuda Sayın Tunç Soyer başkanımla görüşmelerimiz çok güzel geçti. Kiraz başta olmak üzere tarımsal ürünlerin değerlendirilmesi konusunda mutabık kaldık. İlerleyen süreçte gereken adımlar da atılacak. Ben Tunç Soyer başkanıma ilgisi ve desteği için çok teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211