BAŞKAN SUBAŞIOĞLU ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE TELEFONLARI GERİ DÖNÜŞÜME ATTI

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE TELEFONLARI GERİ DÖNÜŞÜME ATTI

Merkezefendi Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle etkinlik düzenlendi. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu etkinliğe katılan öğrencilerle birlikte, kullanılmayan cep telefonu, tablet bilgisayar gibi elektronik cihazları geri dönüşüm kutusuna attı.

Merkezefendi Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe; Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şamil Temiz, Başkan Yardımcıları; Hasan Kılıç ve Ayhan Mazıoğlu ile Namık Kemal Ortaokulu, Servergazi İmam Hatip Ortaokulu, Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu, Rukiye Urhan Anaokulu, Şehit Er Burak Erdem İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Çevreyi korumanın ve geri dönüşümün öneminin vurgulandığı etkinlikte öğrenciler atık malzemelerden yaptıkları projeleri sergiledi. Başkan Subaşıoğlu öğrencilerle birlikte, kullanılmayan elektronik cihazları geri dönüşüm kutusuna attı.

“BU DÜNYANIN BEKÇİSİYİZ”
Etkinlikte konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde sizleri ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ederek Dünya Çevre Günümüz kutlu olsun diyorum. Bizler aslında şu an üzerinde yaşadığımız dünyayı atalarımızdan ve dedelerimizden miras almanın ötesinde, bizden sonra gelecek olan çocuklarımıza ve torunlarımıza emanet etmek üzere bu dünyanın bir anlamda bekçisiyiz. Bize teslim edilen bu dünyayı kirletmeden, hor kullanmadan, çevremizi sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere devretme durumunda sorumlu olan insanlarız. Merkezefendi Belediyesi olarak geri dönüşüm noktasında büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. İlçemiz sınırlarında yaklaşık 140 bin hanemiz var. Bu 140 bin hanemize her ay siyah ve mavi poşetleri ulaştırarak geri dönüşebilecek atıklarımızı daha bizzat yerinde yani evden yola çıkmadan, çöpe atılmadan ayrıştırmak adına büyük bir gayret içerisindeyiz. Merkezefendi Belediyesi olarak her sene yaklaşık 2,5 Milyon TL sadece çöp poşeti dağıtımı için kaynak ayırıyoruz” dedi.

“SIFIR ATIK NOKTASINDA DA HEPİMİZ BÜYÜK BİR GAYRET İÇERİSİNDE OLMAK DURUMUNDAYIZ”

Başkan Subaşıoğlu konuşmasına, “Bütün dünyayı kasıp kavuran enerji ihtiyacının çok yukarıya taşınması dolayısıyla artık yenilenebilir enerjiye dönme konusunda çok büyük bir talep ve ihtiyaç konusunda hepimiz hassas davranmak zorundayız. Çok şükür ülkemiz de rüzgârgüllerimizden, güneş panellerimizden çok önemli miktarda elektrik enerjisi üretilebiliyor. Dünya Çevre Günü dolayısıyla geçtiğimiz dönem, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendi tarafından tüm Türkiye’de büyük bir farkındalıkla başlatılan önümüzdeki dönemin de en önemli konusu olan ‘Sıfır Atık’ noktasında da hepimiz büyük bir gayret içerisinde olmak durumundayız. Sıfır atık ne demek, şuan ne kullanıyorsak o kullandığımız şeylerden dışarıya atılan her şeyin mutlaka geri dönüşüme kazandırılması gerekiyor” diyerek devam etti. 

“İNŞALLAH SİZLERLE BİRLİKTE DAHA GÜZEL PROJELERE İMZA ATARIZ”

Katılımcıların Dünya Çevre Günü’nü kutlayan Başkan Subaşıoğlu, “Bu etkinliğimizde, bu projemizde bizleri destekleyen Namık Kemal Ortaokulumuza, Şehit Er Burak Erdem İlkokulumuza, Rukiye Urhan Anaokulumuza, Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulumuza ve Servergazi İmam Hatip Ortaokulumuza teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki dönem Dünya Çevre Günü dolayısıyla yeni aktivite ve etkinliklerimizde sizlerle birlikte daha güzel projelere imza atarız diyoruz. Birazdan sizin bu gayretinizden dolayı sizlere hediye takdimimiz olacak. Güle güle kullanın. Dünya Çevre Gününüz kutlu olsun. Hepinize teşekkür ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, okul müdürlerine hediye takdiminde bulundu.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193