BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’NDAN DGC’YE ZİYARET

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, basın mensupları ile Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde (DGC) bir araya geldi. Başkan Subaşıoğlu, “Türkiye’de basınımız her geçen gün daha demokratik bir ortamda tartışma yapılması noktasında önemli bir rol üstleniyor” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı dolayısıyla Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni (dgc) ziyaret etti. Başkan Subaşıoğlu’nu Denizli Gazeteciler Cemiyet Başkanı Osman Nuri Boyacı, Başkan Yardımcısı Mesut Güler karşıladı. Başkan Subaşıoğlu ziyarette basın mensupları ile istişarelerde bulundu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni 24 Temmuz Basın Bayramı vesilesiyle ziyaret eden Başkan Subaşıoğlu, “Son dönemde de hepimiz biliyoruz açık toplum tartışmaları var. Açık toplum anlamında da bu işin en önemli bileşenlerinden biri basındır. Türkiye’de basınımız her geçen gün daha demokratik bir ortamda tartışma yapılması noktasında önemli bir rol üstleniyor. Aynı zamanda ulusal basın değil, yerel basının da ne kadar önemli olduğunu bizler yerel yöneticiler olarak çok daha iyi anlıyoruz. Bütün belediyelerin, yerel yönetimlerin, projelerin ve faaliyetlerin kamuoyuna duyurulmasında yerel basının eleştirel yaklaşımının önemini hepimiz biliyoruz. Önümüzdeki dönem 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla, yerel basınımızın daha da güçlendiği yılları, hep birlikte görürüz diye ümit ediyorum. Denizli Gazeteciler Cemiyet Başkanımıza, Yönetim Kurulu Üyelerine ve gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ev sahipliğiniz için. 24 Temmuz Basın ve Gazetecilik Bayramı kutlu olsun” dedi.

“TÜRK BASINI 15 TEMMUZ’DA RÜŞTÜNÜ İSPAT ETTİ”
Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı ise, “Bugün 24 Temmuz Basın Bayramı. 1908 de 2. Meşrutiyetin ilanı ile birlikte sansürün kaldırılmasının 110. yıl dönümünü kutluyoruz. Türk basını 15 Temmuz hain darbe girişiminde rüştünü ispat etti. 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Gazeteciler Cemiyetimizi ziyaret eden Merkezefendi Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Subaşıoğlu’na teşekkür ediyorum. Kendisi hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde hem de 24 Temmuz Basın Bayramı’nda bizleri unutmuyor, bizlerle birlikte oluyor” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER