Başkan Subaşoğlu, AYSİAD’ı ziyaret etti

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (AYSİAD) ziyaret etti. Ziyarette; Başkan Subaşıoğlu, dernek üyelerine hayata geçirilen ve önümüzdeki dönemde yapılacak olan projeleri hakkında bilgi verdi.

Başkan Subaşoğlu, AYSİAD’ı ziyaret etti

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, sivil toplum kuruluşu ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Subaşıoğlu, son olarak Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (AYSİAD)ziyaret etti. AYSİAD Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmaya; AYSİAD Başkanı Mahmut Çatlık, AYSİAD Başkan Yardımcısı Erol Akça, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyesi işadamları katıldı. Başkan Subaşıoğlu ziyarette görev süresi boyunca hayata geçirdiği projeleri anlattı ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi. AYSİAD’la pek çok projeye imza attıklarını belirten Başkan Subaşıoğlu; “ Merkezefendi Belediyesi ve AYSİAD birlikteliğini güzel bir şekilde gerçekleştirdik. ‘En Güzel Türkçe İsimli İş Yerleri’ başta olmak üzere birçok ortak projeye de imza attık. Belediyecilik aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket etme yeteneğini de gerektiriyor. Verdikleri katkılardan dolayı bütün başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“2019-2024 FARK YARATAN PROJELER DÖNEMİ OLACAK”

Dernek üyesi işadamları ile projelerini de paylaşan Başkan Subaşıoğlu; “Göreve geldikten sonra hep yeni projeler peşinde koştuk. Hep yeni konseptler kazandırmak için gayret ettik. Çünkü şehrimizin yeni açılımlara ihtiyacı olduğunu düşündük. 2014-2019 dönemi Merkezefendi Belediyemizle ilgili temel yatırım dönemi oldu. Kültür Merkezimizi açtık. Kütüphane, Ornaz Vadisi, Engelsiz Yaşam Akademisi, Spor Eğitim Merkezi, İmam Hatip Lisesi ve daha pek çok temel yatırımlar yapıldı. 2019-2024 döneminde ise fark yaratan, minimal alanlarda Merkezefendi Belediyesi’ni ön plana çıkaran, toplumun beklentilerini karşılayan yeni projeler geliştireceğiz” dedi. 

“KÜTÜPHANEMİZİ 2 MART’TA AÇMAYI PLANLIYORUZ”

Hayata geçirilen projelerden en önemlisinin Kütüphane Projesi olduğunu vurgulayan Başkan Subaşıoğlu, şunları söyledi: “Kütüphane projemize başladığımız zaman birçok eleştiri de aldık. ‘Bütün dünya dijitale doğru giderken, siz neden analog şekilde kitaba geri dönüyorsunuz’ gibi eleştiriler aldık. Yaptığımız anketlerde en çok merak edilen projemizin kütüphane projesi olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz 15 gün içerisinde ‘Merkezefendi Kütüphanesi’ne Kaydol’ çağrımıza toplam 14 bin kişi yanıt verdi ve kütüphaneye üye oldu. 24 saat açık tutmayı hedeflediğimiz projemizle ilgili içinin dolu olmasıyla ilgili herhangi bir kaygı taşımıyoruz. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde oranın yetmeyeceği konusunda bir öngörümüz de var. Büyük bir heyecan duyduğumuz projemizi, kütüphanemizi 2 Mart’ta açmayı planlıyoruz.”

“BÜTÜN BAŞKAN ADAYLARIMIZI AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ”

Ziyarette konuşan AYSİAD Başkanı Mahmut Çatlık; “Denizli 2 merkez ilçeden oluşuyor. Nüfus olarak da inanılmaz bir duruma geldik. Denizli önemli bir konjonktürde. Tarımın, turizmin ve sanayinin birleştiği bir noktada. Önümüzde seçimler var. Adaylar da yavaş yavaş belli oluyor. Adaylarımız sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek projelerini anlatmak istiyorlar. AYSİAD olarak da bütün başkan adaylarımızı ağırlamaktan mutluluk duyarız. 36 farklı sektörden 150 üyemiz var. Pek çok işadamı belediyelerle eşgüdümlü iş yapabiliyor” dedi.

PINAR ÇANKAYA - İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211