BAŞKAN TALİMATI VERDİ, "ANDIMIZ" PANKARTI ASILDI

Denizli’nin Çal ilçesinde MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın talimatıyla, ilçe merkezinde bulunan eski belediye binasının önüne Andımız’ın yazılı olduğu pankart asıldı. Türkiye’de Andımız’ın tartışılıyor olmasının üzücü olduğunu belirten Başkan Akcan, “İlkokul çağındaki çocuklarımıza yön veren Andımız’ın yeniden okutulmasını istiyoruz. Bu, Çal halkının talebidir” dedi.

BAŞKAN TALİMATI VERDİ, "ANDIMIZ" PANKARTI ASILDI

Danıştay 8. Dairesi'nin, Andımız'ı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesinin ardından tüm yurtta olduğu gibi Denizli ve ilçelerinde de tepkiler sürüyor. Konuya ilişkin Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapmış;” Andımız’ın neresinde sorun vardır? And Türk’tür, çünkü anı Türk’tür, ati Türk’tür, vatan Türk’tür, millet Türk’tür. Ağaç kovuğundan çıkmadık, gökten zembille inmedik. Tesadüfen olmadık, toplamayla oluşmadık. Tarihte Türk’tük, halde Türk’üz, istikbalde de Türk olacağız.” ifadeleriyle  tepkisini  dile getirmişti. Konuya Çal Belediyesi de bazı MHP’li belediyeler gibi duyarsız kalmadı ve pankart çalışması yaptı.

Çal Eski Belediye Hizmet Binası’nın önüne belediye çalışanları tarafından Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın talimatıyla üzerinde Mustafa Kemal Atatürk görselinin de bulunduğu dev Andımız pankartı asıldı. Andımız pankartının sağında Türk bayrağı, solunda ise Çal Belediyesi’nin flaması yer aldı.

“HEPİMİZ ANDIMIZ İLE BÜYÜDÜK”

Başkan Fethi Akcan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu: “Türkiye’de yaşayan değişik etnik gruplara ait insanımız vardır. Ancak, Türklük bizi bir arada tutan en önemli değerdir. Andımız kesinlikle etnik bir kökeni ifade etmez.

Anadolu coğrafyasında yaşayan insanları bir arada Türklük şuuru tutmaktadır. Hepimiz Andımız ile büyüdük. Danıştay, okullarımızda Andımız’ın yeniden okutulmasına dair karar verdi. Keşke bu konu mahkemelik bile olmasaydı. Keşke, Andımız okullarda okutulmaya devam edilseydi. Yasaklanması bile çok üzücü bir durumdu. Bizler; Okullarımızda Andımız’ın yeniden okutulmasını, çocuklarımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda yetiştirilmesini arzuluyoruz. Her Türk evladı da böyle düşünmektedir. Türk’üm, doğruyum diye başlayan andımızdan rahatsız olunmamalıdır. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

SERDAR KİRİŞ​​​​​​​

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Irkçı bir andı neden söyleyelim

Ufuk
Ufuk @Ali - 2 yıl Önce

Ne mutlu Türküm diyene...

SIRADAKİ HABER