BAŞKAN TARIM, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Eğitimci-Yazar ve Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bölge Başkanı Şakir Tarım, AGD Denizli Şubesi Liseler Komisyonu tarafından 15 Aralık’ta düzenlenecek olan ‘Siyer-i Nebi Yarışması’ ve ‘Kariyer Günleri’ kapsamında Yatağan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

BAŞKAN TARIM, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Eğitimci-Yazar ve Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bölge Başkanı Şakir Tarım, ‘Siyer-i Nebi Yarışması’ ve ‘Kariyer Günleri’ kapsamında Yatağan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Gençlere karşı yapmış olduğu konuşmasında, Gençliğin bir ülkenin maddi ve manevi kalkınmasında önemli bir rol üstlendiğini belirten Tarım, “Biz gençliğimizin örnek olmasını, önder olmasını arzuluyoruz. Bunun için de en büyük kariyer sahibi ve örneği gençlerimize Peygamber Efendimizi gösteriyoruz. Irkçılık, tekebbür, ahlaki çürümüşlük, bireyselleşme, bencillik vb. hastalıklar peygamber reçetesi ile tedavi edilmeyi bekliyor. İnsanlığın insani değerlerini yitirdiği bir dünyada O’nun mesajını anlamak ve günümüz gençliğine bir ilaç gibi takdim edip ulaştırmak elbette bizim vazifemizdir. İşte bu yüzden Anadolu Gençlik Derneğimiz Siyer-i Nebi Yarışması düzenliyor” dedi. Hz. Peygamberin sadece belirli gün ve haftalarda anılmaması gerektiğini belirten Tarım, Peygamberi hayatın her anında ve alanında anlamak gerektiğini söyledi.

“O GELDİKTEN SONRA YENİ BİR MEDENİYET ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Gençliğimizin Hz Muhammed’in (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) yaşantısını kendi hayatlarına tatbik etmelerini ve O’nun ahlakıyla ahlaklanmaları gerektiğini ifade eden Tarım, “Hz Muhammed (s.a.v) gelmeden önce her türlü zulüm ve kötülük vardı ancak. O geldikten sonra yeni bir medeniyet ortaya çıkmıştır. Her zaman ve her asırda yegane örneğimiz olan, Peygamberimiz, Baş Öğretmenimiz, Baş komutanımız Hz. Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşrif edişinin 1447. Yılı kutlu olsun. Allah Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Yemen de ve dünyanın mazlum coğrafyalarında akan kanların durmasına ve bizleri İslam Birliği yolunda çalışmamız gerektiğini idrak etmeyi nasip etsin” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER