Başkan Ünnü güven tazeledi

Saadet Partisi, Acıpayam’da ilçe kongresini gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut İlçe Başkanı Bayram Ünnü güven tazeledi.

Başkan Ünnü güven tazeledi

Saadet Partisi’nin, Acıpayam ilçe kongresi yapıldı. Kongreye; İl başkanı Ahmet Eryılmaz, Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Şakir Tarım, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Bayram Ünnü; “Siyasi partilerin ülke yönetimlerine ve yerel yönetimlerine talip olabilmesine anayasal anlamda resmiyet kazandırıyor olması anlamına gelen bir dönemi kapatıp yeni bir dönemi açan kongrelerimizden bir yenisini daha icra ediyoruz. Son dönemde ordumuzun ülkemiz sınır güvenliği kapsamında başlattığı operasyona ve verdiği mücadele esnasında yitirdiğimiz tüm şehitlere Allah’tan rahmet yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyoruz. 1968 yılından bu yana kurumsal anlamda siyaset yapan Milli Görüşçüler yola çıktıkları en orijinal halleri ile bu günlerde 50’inci yılımızı doldurduk. Eğilmeden bükülmeden siyasette tavizsiz geçen bir 50 yıl. Bir araya getiren çözüm üreten olmaktan hiç vazgeçmedik. Bizimle aynı görüşü paylaşmayan eleştiren, siyaseten karşımızda olan tüm sevdiğimiz arkadaşlarımıza ve çevremize sesleniyorum. Yüreklerimizdesiniz, yüreklerinize talibiz ve bu birlikteliği sizlerle sağlayacağız buna inanıyoruz. Görüş ayrılıklarımız bu ülkenin mutlaka en temek birleştirici unsuru olduğu için sizlerin bundan sonraki süreçte de görüş ayrılığı olsa da siyaset dilini hep birlikte konuşabilecek bir ortamda sürdürmeyi temenni ediyorum katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi. Ardından oylamaya geçildi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Ünnü güven tazeledi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER