Başkan Urhan: "Endişe yaratmıştır"

Denizli Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan BOTAŞ’ın sanayiciye günlük doğalgaz kullanımını yüzde 40 oranında azaltma talimatı hakkında konuştu.

Başkan Urhan: "Endişe yaratmıştır"

Denizli Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan, BOTAŞ’ın sanayiciye günlük doğalgaz kullanımını yüzde 40 oranında azaltma talimatı hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Urhan, açıklamasında "Sanayicimizin oynak kur riski, işletme sermayesi ihtiyacı, finansmana erişim, nitelikli iş gücü eksikliği ve tedarik problemleriyle mücadele ettiği bu zor dönemde 21 Ocak 2022 itibariyle yürürlüğe giren sanayiye yönelik doğalgaz ve elektrik kısıtlamaları tüm sanayicilerimiz üzerinde çok derin bir endişe yaratmıştır. Ülkenin üretimine, istihdamına, cari dengelerine, vergi gelirlerine en büyük katkıyı koyan Türk Sanayisi artık üretemez duruma gelmiştir. Bu garabetin bir an önce düzeltilmesi, Türk Sanayisi’nin üzerindeki bu ağır yüklerin bir an önce kaldırılması yönünde adımların ivedilikle atılması gerektiğini kamuoyuna önemle duyururuz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER