Başkan Urhan: “Endişeyle takip etmekteyiz”

Doğal gaza yapılan zamlar hakkında basın açıklamasında bulunan Denizli Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Hakan Urhan; “Endişe ile takip etmekte olduğumuz bu durumun satış fiyatlarına ve buna bağlı olarak ülkemizin amansız mücadele verdiği enflasyona olumsuz etkisi kaçınılmazdır” dedi.

Başkan Urhan: “Endişeyle takip etmekteyiz”

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, doğal gaza yapılan zamlar hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu.

Başkan Urhan, “DEGİAD olarak bir süredir öngördüğümüz ve kamuoyunda dile getirdiğimiz fiyat artışları, işletmelerin maliyetlerini yükseltmektedir. Özellikle doğal gazda yaşanan son fiyat artışının sadece sanayi ve elektrik üretim odaklı olması, Türk sanayisi ve KOBİ’lerinin omuzlarına ilave yük bindirmekte, halihazırda yaşanmakta olan ham madde tedariki, emtia artışları ve navlun krizi ile beraber ele alındığında büyük zorluk oluşturmaktadır. Endişe ile takip etmekte olduğumuz bu durumun satış fiyatlarına ve buna bağlı olarak ülkemizin amansız mücadele verdiği enflasyona olumsuz etkisi kaçınılmazdır. Bu nedenle işletmelerimizin üzerindeki enerji maliyeti baskısı acilen azaltılarak üreticilerimizin ve ihracatçılarımızın rekabet gücünün artırılması gerektiğini kamuoyu ile saygıyla paylaşırız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER