Başkan Urhan’dan aşı çağrısı

Son günlerdeki Kovid-19 vaka sayısındaki artış hızına dikkat çeken Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, vaka sayılarındaki artışın iş dünyasında endişeye yol açtığını ifade ederek; vatandaşları aşılanmaya davet etti.

Başkan Urhan’dan aşı çağrısı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, Kurban Bayramı dönüşünde ülke genelinde yaşanan Kovid-19 vaka artış hızına dair yazılı basın açıklamasında bulundu.

Artan Kovid-19 vaka sayıları iş dünyasında da endişeye neden oluğunu ifade eden Başkan Urhan; “Uzun dönem kapanmaların pandeminin sönümlenmesinde kalıcı çözüm olmadığı ve sonrasındaki açılmalar neticesinde vaka sayılarının tekrar arttığı artık bilinen bir gerçektir. Şu durumda elimizdeki en etkili silahın kapanmalar değil, aşı olduğu aşikardır. Son dönemde yaşanan hızlı vaka artışları ile mücadele için ve tekrar bir kapanma yaşamamak için toplu alanlara yönelik aşı kontrolü zorunluluğunun ivedilikle getirilmesi gerekmektedir. Aşısız vatandaşların toplum sağlığını tehdit eder bir şekilde rahat dolaşımına kısıtlama getirilmesi artık bir gerekliliktir. Kişisel hak ve özgürlüklerin ötesinde toplum sağlığını ilgilendiren bu duruma devletimiz acilen tedbir almalı, caydırıcı cezalar ve kısıtlamalar getirmelidir. Başta ABD, İngiltere Fransa, İtalya gibi birçok dünya ülkesinin de benzer kısıtlama ve yaptırımları yürürlüğe aldığını da hatırlatmak gerekir. Yaşanabilecek olası bir yeniden kapanmanın ülke ekonomimiz, toplum psikolojimiz, çocuklarımız ve gençlerimizin eğitim hayatı açısından da salgın kadar tehlikeli sonuçları olacağı unutulmamalıdır. Aşılanmanın bir sosyal sorumluluk olduğunu, toplum sağlığı için birlikte hareket etmenin gerekliliğini bir kez daha hatırlatır, tüm vatandaşlarımızı bu vesileyle aşılanmaya davet ederiz. Sağlıklı günler dileriz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER