Başkan Varlıker’den toplu ulaşıma eleştiri!

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kent ulaşımında yapılan yeni düzenleme ve uygulama hakkında açıklamada bulundu.

Başkan Varlıker’den toplu ulaşıma eleştiri!

Denizli Büyükşehir Belediyesi, artan yerleşim bölgesi ve nüfus yoğunluklarını göz önüne alarak, şehir içi toplu taşımada yeni bir dönüşüm başlattı.

23 Ağustos 2019 tarihinde başlatılan yeni uygulama ile ilgili yazılı açıklama yapan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, “Belediyelerde gerçekleştirilecek tüm değişimler ve yenilikler o şehirde hayatı kolaylaştırmak ve şehrin yaşam kalitesini arttırmak için yapılır. 23 Ağustos Cuma gününden itibaren hayatımıza giren yeni otobüs güzergahları özellikle Merkezefendi İlçemizin mahallelerinden şehir merkezine ulaşımı büyük sorun haline getirmiştir. Son 5 gündür vatandaşlarımızdan gelen yüzlerce şikayet üzerine konuyu araştırdığımızda gerçeği de öğrenmiş olduk. Bu değişimin aslında güzergah birleştirip, ulaşım süresini arttırmaktan başka bir şey olmadığını anlamış olduk. En az 2 hat ve en fazla 4 hat olmak üzere birleştirilen hatlar, tek sefer ve tek güzergah halinde yeniden düzenlendi. Örneğin önceden 3 ayrı hata sahip olan; 11 -26 - 33 nolu otobüsler 330 nolu tek bir otobüs numarası altında birleştirildi. Uygula öncesi, yaklaşık 20-25 dakika içerisinde Selçukbey Mahallesi'nden Bayramyeri'ne gidilebiliyordu. Şimdi ise yeni düzenleme sonrası bu süre 45-50 dakikaya çıktı. Zaten mevcut eski hatlarda yoğunluk çok fazlaydı. Vatandaşlarımız tıka basa yolculuk yapıyordu. Şimdi üç hattın yükünü tek bir hat çekecek ve uzayan ulaşım süresi de cabası. En çok şikayetin geldiği mahallelerimizden biri de Yenişehir Mahallesi. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde şehir merkezine ve üniversite merkezine ulaşım çok kalabalık olan otobüsler ile gerçekleştiriliyordu. Mahallenin sefer sayısının arttırılması talebi varken şimdi ana duraklar yapıp mevcut durak sayısının azaltılması ve seferlerin birleştirilmesi sorunu söz konusudur” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Demirtaş
Yaşar Demirtaş - 5 ay Önce

Eskiden 26-33-ve 34 nolu hatların geçtiği Otogar Çınar ServergaziDevlet Hast.ve Üniversiteye ulaşımı bulunan Selçukbey 555 sokak ve çevresinde büyün hatlar kaldırıldı.Şimdi sadece Üniversiteye ulaşım kaldı ve oda yeni kurulan 350 nolu hat..Bu bir halka hizmet değil adeta halka verilen bir cezadır.Bu caddeye derhal bsşka bir hat konarak halkın mağduriyeti giderilmelidir

Abdülkadir özenboy
Abdülkadir özenboy - 5 ay Önce

Dün akşam çınar yeni cami durağından incilipınar a 1 saat de gittim

adam
adam - 5 ay Önce

herşeye muhalefet olsun diye muhalefet yapılmaz tolga bey. on numara hatlar yapmışlar .sanki otobüse biniyormuş gibi ahkam kesme.sen daha merkezefendiyi yönetemezken adamlar koca büyükşehirle uğraşıyorlar.konuşma sus.

hikmet vurur
hikmet vurur - 4 hafta Önce

ADAM oldugunu zanneden yalakalarla dolu ulke..

SIRADAKİ HABER