Başkan Vural, esnafla buluştu

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, ilçenin değerlerini tanıtmak ve yerli yabancı turistlerin uğrak merkezi konumuna getirmek için ilçede esnaflık yapan vatandaşlar ile bir araya geldi.

Başkan Vural, esnafla buluştu

Denizli'nin Çivril ilçesine turistlerin akın akın gelmesini sağlamak için kollarını sıvayan Çivril Belediyesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda ilçede aktif işletme sahibi olan vatandaşlarla Çivril Belediyesi Meclis Salonu'nda toplantı gerçekleştirildi. Çivril turizmini canlandırma ve tanıtmak adına işyeri sahipleri ile fikir alışverişinde bulunularak, görüş ve talepleri dinlenildi.

Çivril'in tarih ve kültürel değerler açısından zengin bir yer olduğunu belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, "Çivril tarihi ve doğanın buluştuğu bütün güzelliklere sahip. Bu topraklar Miryokefalon Savaşı'nın yapıldığı topraklar. 17 Eylül'ün Miryokefalon Zaferi Kutlama Günü olarak kutlanması kararı alındı. Ege bölgemizin göz bebeği Işıklı Akgözü eski cıvıl cıvıl günlerine yeniden kavuşturmak için burada Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteğiyle Millet Bahçesi projesini hayata geçiriyoruz. 5 bin yıllık geçmişe Işık tutan kırk kültür tabakasının tespit edildiği Beyce Sultan Yerleşkemizde yılın 12 ayı kazı çalışmaları devam edecek. Bu tarihi, kültürel değerlerimizi ve doğal güzelliklerimizi tanıtmak, yerli yabancı turistlerin uğrak merkezi konumuna getirmek için uğraşıyoruz. Sizlerinde çalışmalarımıza katkı sağlamanızı istiyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER