Başkan Yılmaz: “Çanakkale, kükremiş aslanların zaferidir”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Çanakkale, kükremiş aslanların zaferidir” dedi.

Başkan Yılmaz: “Çanakkale, kükremiş aslanların zaferidir”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Yılmaz, mesajında şunları aktardı:

“Şu bir gerçek ki o kahraman nesil olmasaydı bu vatan toprakları bize yurt olmazdı. Canını ve kanını bugünümüz için feda eden o kahraman nesli minnet ve şükranla yâd ediyorum. O nesil ki namusunu ve vatan toprağını çiğnetmemiştir. Yüreklerinde çarpan ‘Çanakkale geçilmez’ nidası, tam bir asırdır gök kubbede yankılanmaktadır ve ebediyen yankılanacaktır. Tarihimizin en mühim kıvanç tablolarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin dünya tarihini sil baştan değiştiren bir destandır. Çocuk yaştaki yüz binlerce kahraman, anadan ve yardan helallik istemek sureti ile istiklal ve istikbal mücadelesi için cepheye koşmuştur. Çanakkale’de 105 yıl önce binlerce vatan evladı, bu aziz toprakların bedelini ödemek üzere Çanakkale’ye çağrılmıştır. Yiğit askerlerimiz vatanını savunmak üzere, hürriyetine halel getirmemek niyeti ile canını vermiştir. Mehmet Akif'in duası ise hepimizin ortak duası olmuştur. ‘Millet için etti mi ordum zafer, Kükremiş aslan kesilir her nefer. Döktüğü kandan göğe vursun zafer, Toprağa bir damlası boş akmasın.” Mehmet Akif'in dediği gibi Çanakkale, kükremiş aslanların zaferidir. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105.Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere,Aziz Şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.Ruhları şâd olsun."

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221